OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aldosivi

Przed Fernando Gago pierwszy dzień w roli szkoleniowca. W czwartek przejmie on władzę nad zespołem Club Atlético Aldosivi.

34-letni Gago bardzo szybko dostaje swoją pierwszą szansę na samodzielnym stanowisku. Karierę piłkarską zakończył ze względu na nawracające urazy kolan w listopadzie minionego roku.

Gago szkolił się w akademii Boca Juniors. Z argentyńskiego giganta ruszył w świat wielkiej piłki w 2007 roku, wiążąc się z Realem Madryt. Potem grał też w Romie, Valencii, Vélezie Sársfield. Do macierzystego klubu wrócił w 2013 roku i występował przez sześć lat, jednak nawracające kontuzje uniemożliwiały regularne pojawianie się na boiskach. Ostatni sezon kariery defensywny pomocnik spędził w Vélezie.

Gago na koncie ma między innymi dwa mistrzostwa Hiszpanii i triumf w Copa Sudamericana. Z reprezentacją Argentyny w 2014 roku dotarł do finału Mistrzostw Świata.

Położone w Mar Del Plata nieopodal Buenos Aires Aldosivi jest jednym z najsłabszych klubów argentyńskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy