OFICJALNIE: Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski

OFICJALNIE: Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PZPN

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawił dzisiaj Fernando Santosa w roli nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Odkąd doszło do zmiany na stanowisku sternika federacji, 60-latek postawił jak dotąd na Czesława Michniewcza. Już wtedy nie brakowało doniesień, że Polakowi marzy się jednak szkoleniowiec o dużo większej renomie.

Z posadą łączeni byli Andrij Szewczenko czy Claudio Ranieri.

Michniewicz swoje zrobił. Jako trener, przed którym postawiono zadanie wygrania baraży do MŚ 2022, wykonał cel.

Następnie z Polakiem na ławce biało-czerwoni pojechali do Kataru. Na miejscu opiekun drużyny wykazywał się dużą nerwowością, nie chciał odpowiadać na z pozoru proste pytania.

Czara goryczy przelała się po aferze premiowej. 52-latek za plecami Cezarego Kuleszy dogadywał z premierem Mateuszem Morawieckim szczegóły bonusu za wyjście z grupy.

Mimo dotarcia do 1/8 finału szkoleniowiec został zwolniony.

Od tego czasu ponownie ruszyła machina z nazwiskami. Nie brakowało głośnych nazwisk jak Diego Simeone czy Marcelo Bielsa. Mówiło się też o polskiej opcji w postaci Michała Probierza.

Spekulacje dzisiaj oficjalnie dobiegły końca. Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski jest Fernando Santos.

– Przede wszystkim zależało nam na tym, aby trener, który przychodzi, miał już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji. (…) Jest to Fernando Santos – oświadczył Kulesza.

Trener, który przez ostatnie ponad sześć lat odpowiadał za wyniki portugalskiej kadry i wywalczył z nią w tym czasie mistrzostwo Europy oraz wygrał Ligę Narodów, był do wzięcia od połowy grudnia 2022 roku.

68-latek w poniedziałek przybył do Polski, a dzisiaj wziął udział w konferencji prasowej, potwierdzając przyjęcie oferty kontraktu ważnego do końca eliminacji do EURO 2024. W przypadku awansu na turniej współpraca zostanie automatycznie przedłużona o 24 miesiące.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy