Oficjalnie: Fertovs w Ruchu
2014-09-16 13:53:23; Aktualizacja: 10 lat temu![Oficjalnie: Fertovs w Ruchu](img/photos/87566/1500xauto/transferyinfo.jpg)
Aleksandrs Fertovs dołączy do drużyny Ruchu Chorzów. Reprezentant Łotwy przejdzie we wtorek testy medyczne w klubie ze Śląska.
27-latek występował przez ostatnie pięć sezonów w Skonto Riga. W styczniu tego roku przeniósł się do FK Sevastopol, jednak z powodów politycznych pod koniec czerwca klub został rozwiązany. Przez ostatnie pół sezonu Fertovs zagrał dziewięciokronie w barwach ukraińskiego zespołu, zdobywając trzy bramki.
Występujący na pozycji defensywnego pomocnika zawodnik jest 28-krotnym reprezentantem Łotwy, wcześniej grał on również w reprezentaacji do lat 21. Piłkarz wystąpił w ostatnim spotkaniu swojej drużyny narodowej zremisowanym 0:0 z Kazachstanem.