OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony

OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zakończyła własne dochodzenie w sprawie naruszenia przepisów korzystania z zakładów bukmacherskich przez Kierana Trippiera i postanowiła utrzymać w mocy karę nałożoną na gracza przez Angielską Federację Piłki Nożnej.

Organ dyscyplinarny działający przy The FA zamknął przed Świętami Bożego Narodzenia dochodzenie wszczęte przeciwko 30-letniemu zawodnikowi w związku z dopuszczeniem się przez niego przekazywania poufnych informacji osobom trzecim na temat swojej przeprowadzki z Tottenhamu do Atlético Madryt, co następnie zostało wykorzystane przy obstawieniu nieuniknionego zdarzenia w zakładach bukmacherskich.

W związku z tym Angielska Federacja Piłkarska postanowiła ukarać reprezentanta swojego kraju grzywną w wysokości 70 tysięcy funtów oraz zakazem udziału w jakichkolwiek oficjalnych rozgrywkach na okres 10 tygodni.

Przedstawiciele „Los Rojiblancos” nie potrafili pogodzić z zawieszeniem defensora i dlatego zwrócili się o pomoc do FIFA.

Ta natychmiast rozpoczęła własne śledztwo po otrzymaniu stosownego wniosku i na czas jego trwania zdecydowała się zawiesić dyskwalifikację nałożoną przez The FA.

Od tego momentu Kieran Trippier zdążył wystąpić w jednym arcyważnym pojedynku ligowym przeciwko Sevilli (2:0), w którym zanotował asystę. I teraz znów będzie musiał pogodzić się z odstawieniem od kadry meczowej, ponieważ Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie dopatrzyła się nadużycia przepisów przy wymierzaniu kary piłkarzowi przez angielski organ dyscyplinarny.

„Komisja Odwoławcza FIFA odrzuciła apelację klubu Atlético Madryt w sprawie dotyczącej zawodnika Kierana Trippiera.

W konsekwencji Komisja Dyscyplinarna FIFA podtrzymuje decyzję wydaną w dniu 23 grudnia 2020 rorku, która rozszerza sankcje nałożone na zawodnika przez The FA na cały świat” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Tym samym 30-letni obrońca, mogący także występować na boku pomocy, będzie pauzował do 28 lutego i nie wystąpi między innymi w pierwszym pucharowym meczu przeciwko Chelsea (23 lutego) w Lidze Mistrzów.

Atlético Madryt będzie starało się to zmienić, ponieważ teraz zamierza dochodzić swoich racji przed Trybunałem Arbitrażowym do spraw Sportu w Lozannie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy