OFICJALNIE: FIFA podjęła decyzję w sprawie posiadaczy kartek na mecze barażowe do Mistrzostw Świata 2022. Pozytywna wiadomość dla Polski

OFICJALNIE: FIFA podjęła decyzję w sprawie posiadaczy kartek na mecze barażowe do Mistrzostw Świata 2022. Pozytywna wiadomość dla Polski fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Łukasz Wachowski [Twitter]

FIFA postanowiła, że żółte kartki otrzymane we wcześniejszych meczach eliminacji do mundialu w Katarze zostaną anulowane. Jednocześnie w mocy pozostają wszelkie zawieszenia. W efekcie nie obejrzymy Mateusza Klicha w starciu z Rosją.

Piłkarz Leeds United upomniany został z Andorą oraz Węgrami. Zgodnie z wcześniejszymi zasadami nie mógłby wystąpić w trzecim spotkaniu.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska postanowiła utrzymać ten przepis i tym samym Klich nie weźmie udziału w rywalizacji półfinałowej ze „Sborną”. Po stronie Rosjan zabraknie Aleksandra Gołowina i Fiodora Smołowa, świeżo upieczonego piłkarza Dinama Moskwa.

Z drugiej strony FIFA podjęła decyzję o anulowaniu pojedynczych żółtych kartek otrzymanych w poprzednich meczach. Tym samym o swoją obecność w finale barażów w przypadku otrzymania upomnienia od arbitra nie muszą martwić się Matty Cash czy Tomasz Kędziora.

Jeśli chodzi o pozostałych uczestników baraży, w półfinale nie zagrają z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek tacy zawodnicy jak Zlatan Ibrahimović i Emil Krafth z reprezentacji Szwecji, potencjalnego rywala biało-czerwonych w spotkaniu o awans.

Polska zmierzy się z Rosją 24 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy