OFICJALNIE: FIFA wszczyna postępowanie w sprawie meczów Polski z Albanią i Anglii z Węgrami

OFICJALNIE: FIFA wszczyna postępowanie w sprawie meczów Polski z Albanią i Anglii z Węgrami
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FIFA

FIFA wydała komunikat w sprawie meczów Albanii z Polską oraz Anglii z Węgrami, podczas których doszło do niepokojących incydentów na trybunach.

Kwalifikacje do mundialu 2022 powoli zmierzają do końca, ale nawet w tej fazie nie udało się uniknąć kontrowersji na trybunach. W grupie I było szczególnie nerwowo, choć oba incydenty miały zupełnie inne tło.

Polakom udało się wygrać na wyjeździe z Albanią, dzięki czemu „Biało-Czerwoni” awansowali na drugie miejsce w tabeli, gwarantujące grę w barażach. Zwycięskiego gola strzelił Karol Świderski, który zaraz po trafieniu celebrował bramkę w pobliżu trybun. Kibice zebrani na tirańskim stadionie zareagowali jednak agresją i obrzucili polskich piłkarzy butelkami, zapalniczkami i innymi przedmiotami.

W związku ze zdarzeniem konieczne było przerwanie meczu, choć udało się go później dokończyć.

Z kolei w meczu na Wembley problemy sprawiali kibice przyjezdni. Węgrzy wraz z grupką Polaków, która zasiadała w sektorze razem z nimi wszczęli bójkę z policją. Brytyjskie media powiązały incydent z już wcześniejszymi zdarzeniami, które miały miejsce na Węgrzech, kiedy to kibice obrażali na tle rasistowskim angielskich piłkarzy.

„Po przeanalizowaniu raportów meczowych ze starć kwalifikacyjnych Anglii z Węgrami oraz Albanii z Polską, FIFA wszczyna postępowanie dyscyplinarne” - czytamy w komunikacie.

„Po raz kolejny FIFA stanowczo potępia incydenty, które miały miejsce podczas obu meczów. Pragniemy poinformować, że nasza pozycja pozostaje nieugięta i będziemy zwalczać każdą formę przemocy, dyskryminacji czy nadużyć. FIFA deklaruje brak tolerancji dla tak odrażających zachować w piłce nożnej”.

Niewykluczone, że stadion w Tiranie zostanie karnie zamknięty w najbliższym meczu lub meczach Albańczyków. Tamtejszy związek piłkarski może się spodziewać również kary finansowej za przeciąganie transmisji telewizyjnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy