OFICJALNIE: FIFA zawiesiła jeszcze jednego uczestnika Pucharu Narodów Afryki. Wszystko przez skargę Watfordu

OFICJALNIE: FIFA zawiesiła jeszcze jednego uczestnika Pucharu Narodów Afryki. Wszystko przez skargę Watfordu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA | Foot Mercato

Pape Gueye został tymczasowo zawieszony przez FIFA w związku z zamieszaniem wywołanym w połowie 2020 roku, kiedy to zerwał podpisaną umowę z Watfordem, aby przejść na zasadzie wolnego transferu z Le Havre do Olympique'u Marsylia.

Defensywny pomocnik należał przed paroma sezonami do wyróżniających się piłkarzy występujących na zapleczu Ligue 1. W związku z tym znalazł się na celowniku pokaźnej liczby klubów przejawiających chęć do zakontraktowania go na zasadzie wolnego transferu z uwagi na wygasającą umowę z Le Havre .

Spośród zainteresowanych nim drużyn najbardziej konkretni okazali się przedstawiciele Watfordu i to z tym zespołem jeszcze w trakcie sezonu 2019/2020 związał się Pape Gueye.

Niedługo później 22-letni zawodnik zakończył współpracę z dotychczasowym agentem z uwagi na okazanie niezadowolenie z ustalonych warunków z ekipą z Anglii i po powierzeniu swoich interesów nowemu przedstawicielowi doprowadził do zerwania podpisanych dokumentów, aby następnie związać się z Olympique'em Marsylia.

Władze „Szerszeni” nie zaakceptowały takiego sposobu rozwiązania sporu i zgłosiły sprawę do FIFA, a ta po dość długim oczekiwaniu postanowiła w toku prowadzonego śledztwa zawiesić tymczasowo reprezentanta Senegalu, który w ten sposób został pozbawiony szansy dalszego występowania na trwającym Pucharze Narodów Afryki.

- Pape Gueye ma problemy nie związane z drużyną narodową. Wystąpiły kłopoty pomiędzy Watfordem a Olympique'em Marsylia w kwestii jego transferu. Dlatego FIFA go zawiesiła i to jest powód, dla którego nie znalazł się w kadrze na mecz z Gwineą (0:0) - poinformował selekcjoner Aliou Cissé.

W zaistniałej sytuacji należy zakładać, że defensywny pomocnik nie wystąpi już w żadnym spotkaniu na mistrzostwach „Czarnego Lądu” i być może to samo czeka go na boiskach Ligue 1 do końca rozgrywek.

22-latek rozegrał 22 mecze w trwającym sezonie w barwach OM i zanotował w nich jedną asystę.

Senegalczyk jest już w drugim graczem wykluczonym przez FIFA z Pucharu Narodów Afryki. Wcześniej karę zawieszenia za stosowanie niedozwolonych środków otrzymał Sylvain Gbohouo  z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy