OFICJALNIE: FIFA zbada sprawę domniemanego oszustwa piłkarza Ekwadoru. Reprezentacji grozi wyrzucenie z mundialu!

OFICJALNIE: FIFA zbada sprawę domniemanego oszustwa piłkarza Ekwadoru. Reprezentacji grozi wyrzucenie z mundialu! fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Komisja Dyscyplinarna FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Byronowi Castillo. Piłkarz Barcelona SC został oskarżony o dopuszczenie się sfałszowania dokumentów i zatajenia w ten sposób swojego kolumbijskiego pochodzenia. W efekcie może do doprowadzić do wykluczenia Ekwadoru z Mistrzostw Świata.

Kolumbijskie media przedstawiły przed paroma tygodniami sensacyjne doniesienia na temat 23-letniego zawodnika, który w ich opinii wystąpił jako nieuprawniony piłkarz w ośmiu meczach eliminacyjnych do tegorocznego mundialu w Katarze w barwach Ekwadoru.

W ten sposób przyczynił się on do zajęcia wysokiego czwartego miejsca w tabeli i wywalczenia bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Świata, gdzie „La Tricolor” mają zagrać w grupie A z Katarem, Holandią i Senegalem.

Teraz udział tej reprezentacji w największym imprezie futbolowej stanął pod dużym znakiem zapytania, ponieważ... Chilijski Związek Piłki Nożnej złożył skargę na Byrona Castillo do FIFA i oskarżył go o sfałszowanie dokumentów tożsamości, co w razie potwierdzenia zaistniałego stanu rzeczy ma doprowadzić do weryfikacji wyników spotkań z jego udziałem na walkowery.

Komisja Dyscyplinarna FIFA uznała za konieczne pochylenie się nad zaistniałą sprawą i poprosiła federację peruwiańską oraz ekwadorską o ustosunkowanie się do wniosku Chile, ponieważ te dwie reprezentacje zakończyły eliminacje na wyższych miejscach (Kolumbia też była wyżej, ale w przeciwko niej nie zagrał 23-latek).

W przypadku weryfikacji wyników na walkowery największym beneficjentem zmian okazaliby się właśnie „La Roja”, ponieważ dopisaliby do swojego dorobku pięć punktów i w efekcie wyprzedzili wymienione reprezentacje w tabeli, co w domyśle miałoby im pozwolić zająć miejsce Ekwadoru na Mistrzostwach Świata.

„Chilijski Związek Piłki Nożnej złożył skargę do Komisji Dyscyplinarnej FIFA, w której postawił szereg zarzutów dotyczących możliwego sfałszowania dokumentów przyznających obywatelstwo ekwadorskie zawodnikowi Byronowi Davidowi Castillo Segurze, a także ewentualnej dyskwalifikacji tego zawodnika z udziału w ośmiu meczach eliminacyjnych reprezentacji Ekwadorskiego Związku Piłki Nożnej (FEF) w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA Katar 2022.

Mając na uwadze powyższe zarzuty, FIFA zdecydowała się wszcząć postępowanie dyscyplinarne w związku z potencjalną niezdolnością Byrona Davida Castillo Segury do udziału w wspomnianej liczbie meczów. W tym kontekście Ekwadorski i Peruwiański Związek Piłki Nożnej zostały poproszone o przedstawienie swoich stanowisk Komisji Dyscyplinarnej FIFA.

Dalsze szczegóły zostaną podane w odpowiednim czasie” - czytamy w wydanym komunikacie przez FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy