OFICJALNIE: FIFA zorganizuje towarzyskie mecze reprezentacji z różnych kontynentów

OFICJALNIE: FIFA zorganizuje towarzyskie mecze reprezentacji z różnych kontynentów
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: FIFA

FIFA ogłosiła pilotażowy program towarzyskich turniejów drużyn narodowych pod nazwą FIFA Series.

Celem inicjatywy jest zapewnienie możliwości regularnej rywalizacji pomiędzy reprezentacjami z różnych kontynentów. Szczególnie dla niżej notowanych zespołów dalekie wyjazdy często pozostawały dotąd nieosiągalne ze względów finansowych i organizacyjnych. Udział w FIFA Series przyniesie im także korzyści komercyjne i możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności.

Premierową edycję zaplanowano w dniach 18-26 marca 2024. Wystąpi w niej 20 drużyn, które będą rywalizowały w pięciu grupach na terenie czterech krajów.

Kolejne odsłony również mają się odbywać podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej w latach parzystych.

- FIFA Series to naprawdę pozytywny krok naprzód w reprezentacyjnej piłce nożnej na poziomie globalnym. Krajowe federacje już od dawna informowały nas o chęci sprawdzenia się przeciwko swoim odpowiednikom z całego świata, a teraz mogą to zrobić w ramach aktualnego kalendarza meczów międzynarodowych. Większa stawka rywalizacji umożliwi osiągnięcie znacznie wyższego poziomu interakcji piłkarską pomiędzy graczami, drużynami i kibicami, a także w konkretny sposób przyczyni się do rozwoju gry – powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino.

***

Grupy FIFA Series 2024:

Algieria:

Algieria (CAF)

Republika Południowej Afryki (CAF)

Boliwia (CONMEBOL)

Andora (UEFA)

Azerbejdżan:

Azerbejdżan (UEFA)

Bułgaria (UEFA)

Mongolia (AFC)

Tanzania (CAF)

Arabia Saudyjska A:

Kambodża (AFC)

Gwinea Równikowa (CAF)

Republika Zielonego Przylądka (CAF)

Gujana (CONCACAF)

Arabia Saudyjska B:

Brunei (AFC)

Gwinea (CAF)

Bermudy (CONCACAF)

Vanuatu (OFC)

Sri Lanka:

Sri Lanka (AFC)

Bhutan (AFC)

Republika Środkowoafrykańska (CAF)

Papua-Nowa Gwinea (OFC)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy