OFICJALNIE: Filip Jagiełło zagra w Serie A

OFICJALNIE: Filip Jagiełło zagra w Serie A fot. Dziurek / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabryka Futbolu

Agencja Fabryka Futbolu poinformowała o formalnym przedłużeniu kontraktu z Genoą przez Filipa Jagiełłę.

Środkowy pomocnik odegrał ważną rolę w wywalczeniu awansu przez „Rossoblu” do Serie A i w nagrodę otrzymał za to propozycję zawarcia nowej umowy, na którą przystał, o czym poinformował w Meczyki.pl na początku maja.

Od tego momentu strona włoska nie potwierdziła faktu podpisania kontraktu przez wychowanka Zagłębia Lubin, co mogło budzić pewne wątpliwości.

Te zostały teraz rozwiązane przez agencję Fabryka Futbolu, która za pośrednictwem wpisu zamieszczonego na Twitterze poinformowała o przedłużeniu porozumienia pomiędzy 25-letnim zawodnikiem a Genoą do 30 czerwca 2025 roku.

Filip Jagiełło dołączył do ekipy z Półwyspu Apenińskiego w styczniu 2019 roku za dwa miliony euro z Zagłębia Lubin.

Następnie do końca trwającego wówczas sezonu zanotował jedenaście występów w Serie A, by następnie powędrować dwukrotnie na wypożyczenie do Brescii Calcio, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że dostał w „Rossoblu” szansę po zanotowanym spadku.

Środkowy pomocnik wykorzystał ją, notując cztery trafienia i dwie asysty w 36 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy