OFICJALNIE: Filip Rejczyk w nowym klubie z Ekstraklasy

2024-06-17 19:05:16; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Filip Rejczyk w nowym klubie z Ekstraklasy Fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

Filip Rejczyk, którego odejście ze swoich szeregów potwierdziła wcześniej Legia Warszawa, będzie kontynuował karierę w Śląsku Wrocław.

Umowa Filipa Rejczyka z Legią Warszawa obowiązuje do 30 czerwca. Mogła zostać automatycznie przedłużona, ale piłkarz nie uzbierał w minionym sezonie określonej liczby minut, która była do tego potrzebna (prawdopodobnie chodziło o 270). Władze stołecznego klubu starały się zatrzymać go w swoich szeregach na mocy zupełnie nowego porozumienia, ale na próżno.

18-letni pomocnik, który uzbierał sześć występów w pierwszej drużynie Legii, właśnie został przedstawiony jako nowy zawodnik Śląska Wrocław, do którego przeniesie się na zasadzie wolnego transferu. Strony związały się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Rejczykiem interesowały się jeszcze między innymi Braga, Raków Częstochowa czy Widzew Łódź. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl ważną rolę w kontekście ostatecznego wyboru Śląska odegrał jego trener Jacek Magiera.

- Transfer Filipa to bardzo cenne wzmocnienie Śląska Wrocław. Potrzebowaliśmy takiego pomocnika, który świetnie czuje się z piłką i potrafi bardzo dobrze rozgrywać. Nie jest tajemnicą, iż interesowało się nim wiele klubów. Wybór naszej drużyny pokazuje, że piłkarze mocno wierzą w ten projekt. Śląsk z Filipem będzie jeszcze mocniejszy - powiedział David Balda, dyrektor sportowy klubu.

- Uważam, że Śląsk to odpowiednie miejsce do rozwoju i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej karierze - przyznał reprezentant Polski juniorów.

Działacze wicemistrza kraju nie próżnują na rynku transferowym. Wcześniej szeregi wrocławskiego klubu zasilili Łukasz Gerstenstein, Tomasz Loska, Simon Schierack oraz Serafin Szota.

***

Filip Rejczyk odrzucił ofertę w wysokości 60 tysięcy złotych miesięcznie