OFICJALNIE: Finalista Pucharu Niemiec żegna się z trenerem po trzymiesięcznej współpracy

2024-05-18 08:56:48; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Finalista Pucharu Niemiec żegna się z trenerem po trzymiesięcznej współpracy
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: 1. FC Kaiserslautern

Wraz z końcem sezonu 2023/2024 Friedhelm Funkel przestanie pełnić funkcję trenera 1. FC Kaiserslautern, co potwierdziły klubowe media.

Ostatnie tygodnie w klubie zleciały pod znakiem intensywnych rozmów między stronami o możliwościach dalszej współpracy na Fritz-Walter-Stadion. Dopiero co w lutym 70-latek z przeszłością w 1. FC Köln, Fortunie Düsseldorf czy Eintrachcie Frankfurt przejął stery w pierwszej drużynie po zwolnieniu Dimitriosa Grammozisa.

Konkluzją debaty członków zarządu ze szkoleniowcem okazało się jednak rozstanie. Choć przez ponad trzy miesiące Funkel zdołał zagwarantować utrzymanie i nieoczekiwanie dojść do finału Pucharu Niemiec, ostatecznie sam postanowił przerwać działalność, aby naładować bateryjki na planowane kolejne wyzwania.

„Minione tygodnie były dla mnie ekstremalne i pełne emocji. Dlatego po tym sezonie znów odpocznę w gronie rodziny i przyjaciół, zbierając nowe siły” – wyznał cytowany w oświadczeniu trener.

Bilans spotkań z udziałem bardzo doświadczonego taktyka także przedstawia się przeciętnie. Mowa o pięciu wygranych, takiej samej liczbie porażek oraz trzech remisach.

Dla Funkela był to powrót do zawodu po blisko trzyletniej rozłące, gdy podczas kampanii 2020/2021 zarządzał szatnią w ekipie z Kolonii.

W ostatnich momentach trwających zmagań 1. FC Kaiserslautern stoczy pojedynek w ostatniej kolejce 2. Bundesligi z Eintrachtem Brunszwik, po czym postara się dokonać niemożliwego – pokonać na Olympiastadion w Berlinie niepokonany od 49 meczów Bayer Leverkusen w finale Pucharu Niemiec.