OFICJALNIE: FK Chimki na kursie do spadku. Trzech obcokrajowców opuściło klub

2022-03-19 10:44:55; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: FK Chimki na kursie do spadku. Trzech obcokrajowców opuściło klub
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: FK Chimki

Filip Dagerstål, Bruno Viana i Didier Lamkel Zé zakończyli swój pobyt w FK Chimki.

„Czerwono-Czarni” nie prezentowali się najlepiej w rundzie jesiennej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji. Z tego też względu przedstawiciele klubu poczynili zimą szereg zabiegów mających na celu zwiększenie szans zespołu na wywalczenie utrzymania w krajowej elicie poprzez sprowadzenie takich graczy, jak Jurij Żyrkow, Pawieł Mamajew, Bruno Viana czyDidier Lamkel Zé.

Z tego grona na ekspresowe zakończenie współpracy z FK Chimki, z uwagi na przeprowadzenie zbrojnej inwazji na Ukrainę, zdecydowała się ostatnia dwójka, która wróciła do swoich macierzystych zespołów - SC Braga oraz Royal Antwerp.

Portugalski obrońca mógł zdecydować na obranie innego kierunku w przeciwieństwie do kameruńskiego skrzydłowego, który zaliczył w tym sezonie występy w dwóch klubach, dlatego nie mógł dołączyć do trzeciego zespołu kontynuującego rywalizację w trwających zmaganiach.

Poza nimi na opuszczenie „Czerwono-Czarnych” postawił także Filip Dagerstål. Dwukrotny reprezentant Szwecji wrócił do rodzimego IFK Norrköping na zasadzie wypożyczenia do końca czerwca 2022 roku.

Każdy z wymienionych graczy był podstawowym zawodnikiem FK Chimki, które zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do bezpiecznej lokaty.