Oficjalnie: Flota bez trenera

Oficjalnie: Flota bez trenera
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Flota Świnoujście

Bogusław Baniak nie jest już trenerem Floty - poinformował klub ze Świnoujścia.

Doświadczony szkoleniowiec rozwiązał umowę z pierwszoligowcem za porozumieniem stron. Jego obowiązki tymczasowo przejmie drugi trener drużyny, Tomasz Świderski, który jednak nie nacieszy się tą rolą zbyt długo. W ciągu najbliższych dwóch-trzech dni ma zostać bowiem przestawiony następca Baniaka, co zapowiedział prezes Floty, Edward Rozwałka.

Powodem zwolnienia opiekuna zespołu były niezadowalające wyniki. Mimo że Flota ma pozycję gwarantującą utrzymanie, to nie odpowiada ona aspiracjom działaczy klubu, którzy po cichu liczyli na walkę o awans do Ekstraklasy. Nie ukrywał tego sam Baniak, komentując rozstanie z zespołem, który prowadził od czerwca 2013 roku.

- Pragnę przeprosić kibiców, jednocześnie dziekując za okazane mi zaufanie. Niestety, nie spełniłem pokładanych we mnie oczekiwań, bowiem wyniki osiągane przez drużynę były dalekie od optymizmu. Po rozmowie z prezesem Rozwałką uznałem, że zmiana trenera może korzystnie wpłynąć na zawodników. Opuszczam Flotę z rozdartym sercem i poczuciem niewypełnionej misji - wyznał Baniak.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy