OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne

OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AS Saint-Étienne

Wesley Fofana zostanie piłkarzem Leicester City. O porozumieniu w sprawie hitowego transferu poinformował dotychczasowy pracodawca środkowego obrońcy - AS Saint-Étienne.

Francuski klub w komunikacie wprost potwierdził, że transfer ten oznaczać będzie ustanowienie nowego klubowego rekordu sprzedażowego. Jednocześnie Saint-Étienne decyzję o zgodzie na odejście Fofany argumentowało kontekstem gospodarczym związanym ze skutkami pandemii.

Jeśli wierzyć wcześniejszym medialnym doniesieniom, Fofana kosztuje Anglików 35 milionów euro, do czego dojść mogą bonusy w wysokości 5 milionów euro.

Transfer jest imponujący nie tylko na warunki Saint-Étienne, ale też dla kupca, czyli Leicester City. Klub Premier League w swojej historii więcej pieniędzy, bo 45 milionów euro, wyłożył jedynie na Youriego Tielemansa.

Leicester City musiało wykazać się na ostatniej prostej dużym zdecydowaniem, także pod względem finansowym, gdyż swojej szansy szukał nie tylko AC Milan, ale też West Ham United.

19-letni Fofana żegna się z Francją z 30 meczami w barwach Saint-Étienne, w tym 20 spotkaniami na poziomie Ligue 1. Zawodnika postrzega się jako jednego z najbardziej utalentowanych środkowych obrońców we Francji.

Sam zainteresowany już w pierwszej połowie września nie pozostawał złudzeń, jednak klubom dogadanie się zajęło sporo czasu. Fofana powiedział wówczas: - Marzę o grze w Premier League i dlatego zaakceptowałem ofertę Leicester City.

Wiadomo, że umowa piłkarza z Leicester będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy