OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: IFK Norrköping

Alexander Fransson zakończył swoją niezbyt udaną przygodę z FC Basel.

Sześciokrotny reprezentant Szwecji zasilił szeregi szwajcarskiego zespołu w styczniu 2016 roku i był przedstawiany jako następca Mohameda Elneny'ego, który kilkanaście dni później sfinalizował swoje przenosiny do Arsenalu.

Defensywny pomocnik od momentu rozpoczęcia pobytu w szeregach „RotBlau” miał spore problemy ze spełnieniem pokładanych w nim oczekiwań i nie prezentował się na tyle dobrze jak od niego oczekiwano.

Z tego też powodu przedstawiciele FC Basel postanowili w trakcie minionych rozgrywek zrezygnować z jego usług i najpierw wypożyczyli go na pół roku do Lausanne-Sport i teraz zdecydowali się go sprzedać do IFK Norrköping, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

Nieoficjalnie mówi się, że szwedzki zespół wydał miliona euro na pozyskanie 24-letniego zawodnika, co by oznaczało ustanowienie klubowego rekordu transferowego. Do tej pory ekipa z Nya Parken najwięcej pieniędzy zainwestowała w sprowadzenie między innymi Jordana Larssona z NEC (500 tysięcy euro) oraz Marcina Burkhardta z Legii Warszawa (400 tysięcy euro).

Alexander Fransson podpisał już kontrakt z IFK Norrköping, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku i dołączył do nowej drużyny w połowie lipca.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy