OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: IFK Norrköping

Alexander Fransson zakończył swoją niezbyt udaną przygodę z FC Basel.

Sześciokrotny reprezentant Szwecji zasilił szeregi szwajcarskiego zespołu w styczniu 2016 roku i był przedstawiany jako następca Mohameda Elneny'ego, który kilkanaście dni później sfinalizował swoje przenosiny do Arsenalu.

Defensywny pomocnik od momentu rozpoczęcia pobytu w szeregach „RotBlau” miał spore problemy ze spełnieniem pokładanych w nim oczekiwań i nie prezentował się na tyle dobrze jak od niego oczekiwano.

Z tego też powodu przedstawiciele FC Basel postanowili w trakcie minionych rozgrywek zrezygnować z jego usług i najpierw wypożyczyli go na pół roku do Lausanne-Sport i teraz zdecydowali się go sprzedać do IFK Norrköping, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

Nieoficjalnie mówi się, że szwedzki zespół wydał miliona euro na pozyskanie 24-letniego zawodnika, co by oznaczało ustanowienie klubowego rekordu transferowego. Do tej pory ekipa z Nya Parken najwięcej pieniędzy zainwestowała w sprowadzenie między innymi Jordana Larssona z NEC (500 tysięcy euro) oraz Marcina Burkhardta z Legii Warszawa (400 tysięcy euro).

Alexander Fransson podpisał już kontrakt z IFK Norrköping, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku i dołączył do nowej drużyny w połowie lipca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy