OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Fransson wraca do kraju. Rekord transferowy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: IFK Norrköping

Alexander Fransson zakończył swoją niezbyt udaną przygodę z FC Basel.

Sześciokrotny reprezentant Szwecji zasilił szeregi szwajcarskiego zespołu w styczniu 2016 roku i był przedstawiany jako następca Mohameda Elneny'ego, który kilkanaście dni później sfinalizował swoje przenosiny do Arsenalu.

Defensywny pomocnik od momentu rozpoczęcia pobytu w szeregach „RotBlau” miał spore problemy ze spełnieniem pokładanych w nim oczekiwań i nie prezentował się na tyle dobrze jak od niego oczekiwano.

Z tego też powodu przedstawiciele FC Basel postanowili w trakcie minionych rozgrywek zrezygnować z jego usług i najpierw wypożyczyli go na pół roku do Lausanne-Sport i teraz zdecydowali się go sprzedać do IFK Norrköping, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

Nieoficjalnie mówi się, że szwedzki zespół wydał miliona euro na pozyskanie 24-letniego zawodnika, co by oznaczało ustanowienie klubowego rekordu transferowego. Do tej pory ekipa z Nya Parken najwięcej pieniędzy zainwestowała w sprowadzenie między innymi Jordana Larssona z NEC (500 tysięcy euro) oraz Marcina Burkhardta z Legii Warszawa (400 tysięcy euro).

Alexander Fransson podpisał już kontrakt z IFK Norrköping, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku i dołączył do nowej drużyny w połowie lipca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS Grabara może zostać znowu wypożyczony Grabara może zostać znowu wypożyczony Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy