OFICJALNIE: Gabriel Paulista z drugim obywatelstwem. Czas spełnić reprezentacyjne marzenie

OFICJALNIE: Gabriel Paulista z drugim obywatelstwem. Czas spełnić reprezentacyjne marzenie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Valencia

Valencia poinformowała, że Gabriel Paulista otrzymał hiszpańskie obywatelstwo.

Urodzony w São Paulo środkowy obrońca trafił do Europy w 2013 roku, kiedy to zasilił szeregi Villarrealu. Następnie był związany z Arsenalem, z którego w 2017 roku trafił do Valencii. W koszulce „Nietoperzy” rozegrał już 134 spotkania (dwa gole i trzy asysty). W tym sezonie wybiegał dziewięć razy na murawy LaLiga.

30-latek złożył wniosek kilkanaście miesięcy temu. Teraz został on pozytywnie rozpatrzony i otrzymał hiszpańskie obywatelstwo.

Gabriel przyznał, że jest bardzo szczęśliwy z takiego obrotu sprawy i potwierdził to, o czym mówił już wcześniej - chciałby trafić do reprezentacji Hiszpanii i zagrać z nią na EURO 2020. Doświadczony defensor powiedział, że jest to jego marzeniem.

Obrońca nie ma na koncie ani jednego występu w reprezentacji Brazylii, ale w 2015 roku był do niej parokrotnie powoływany i siadał na ławce rezerwowych w meczach towarzyskich oraz spotkaniach eliminacji Mistrzostw Świata. „Canarinhos” prowadził wtedy Dunga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy