Oficjalnie: Ganso w São Paulo

Oficjalnie: Ganso w São Paulo
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Nie Milan, Manchester United, czy jakikolwiek inny europejski klub, będzie nowym miejscem pracy reprezentanta Brazylii Ganso. Młody pomocnik odchodzi z Santosu, ale zostaje w ojczyźnie i wzmacnia skład São Paulo.

Ganso przez całe okno transferowe odżegnywał się od myśli o odejściu z Santosu. Zapewniał, że jest przywiązany do tego klubu, a plotki o jego złym samopoczuciu są niedorzecznością.

Tymczasem sytuacja na tyle się zintensyfikowała, że Ganso pilnie poszukiwał nowego pracodawcy w ostatnich dniach. A że w tej chwili może zmienić klub jedynie na brazylijski (wewnątrz Brazylii nie obowiązuje okno transferowe), to w grę wchodziły jedynie drużyny São Paulo, Grêmio i Flamengo. Początkowo wydawało się, że ten pierwszy jest bez szans ze względu na kibicowskie powiązania - Santos i São Paulo są w końcu derbowymi rywalami. Ostatecznie jednak to właśnie Tricolor Paulista udało się dojść do porozumienia w sprawie jednej z głośniejszych transakcji w tym roku.
 
22-letnim Brazylijczykiem przez długi czas interesowały się kluby europejskie z najczęściej chyba pojawiającym się w spekulacjach medialnych Milanem na czele. Nikt jednak nie zdecydował się na wyłożenie wystarczająco dużej kwoty, aby zadowoliła działaczy Santosu. To o tyle dziwne, że teraz za 45% praw do zawodnika, co potwierdził prezydent Santosu Luis Alvaro de Oliveira Ribeiro, Sao Paulo zapłaci 9 milionów euro. 55% karty wciąż zostanie w posiadaniu agencji DIS, która już w lipcu deklarowała, że Ganso więcej nie zagra w Santosie. Pomocnik ostatecznie dalej pojawiał się w pierwszym składzie, ale transfer okazał się nieunikniony.
 
Ganso w nowym zespole dostanie koszulkę z numerem "osiem". Szatnię dzielił będzie między innymi z Luisem Fabiano, Jadsonem, czy wschodzącą gwiazdą brazylijskiej piłki - Casemiro.
 
Na początku tygodnia transfer ma zostać potwierdzony przez dwa kluby.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy