OFICJALNIE: Garang Kuol wypożyczony z Newcastle. Ma wiele do udowodnienia

OFICJALNIE: Garang Kuol wypożyczony z Newcastle. Ma wiele do udowodnienia fot. Newcastle United FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Heart of Midlothian FC | Newcastle United

18-letni Garang Kuol sfinalizował swoje wypożyczenie z Newcastle do szkockiego Heart of Midlothian. Młodziutki Australijczyk trafia do drużyny z aspiracjami, w której ma nadzieję błyszczeć.

Skrzydłowy, który dorastał w Egipcie, oficjalnie dołączył do Newcastle w momencie otwarcia styczniowego okna transferowego, choć porozumienie zawarto o wiele wcześniej. Już we wrześniu było wiadomo, iż Kuol opuści Central Coast Mariners na rzecz przedstawiciela Premier League.

W rewelacyjnym w tym sezonie zespole Eddie'ego Howe'a perełka z Australii nie miała zbyt wiele szans na grę. Klub ze St James' Park nie chciał również skazywać go na grę w rezerwach, szukając mu lepszej opcji. Od początku priorytet stanowiło wypożyczenie.

18-latek zainteresował kilka drużyn, lecz tylko dwie podeszły do sprawy konkretnie. Reading i Heart of Midlothian zgłosiły się do „Srok” w sprawie tymczasowego transferu.

Finalnie piłkarz, którego korzenie sięgają Sudanu Południowego, wybrał klub ze Scottish Premiership. Jego barwy będzie bronić do dokładnie do 31 maja bieżącego roku. Wybór ten nie powinien zaskakiwać.

Zespół Robbie'ego Neilsona zajmuje trzecią lokatę w tabeli szkockiej ekstraklasy, ustępując miejsca tylko Celticowi i Rangersom. Dodatkowo w kadrze ekipy z Tynecastle Park znajdziemy już trzech innych Australijczyków, a więc Kyea Rowlesa, Nathaniela Atkinsona i Cammy'ego Devlina. Fakt ten powinien znacznie przyspieszyć proces aklimatyzacji Kuola w nowym otoczeniu.

Zawodnik, który wystąpił w dwóch meczach podczas Mistrzostw Świata w Katarze 2022, nie ukrywa swoich emocji związanych z przeprowadzką do Szkocji.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj i nie mogę się doczekać, aby grać tutaj przed tymi niesamowitymi fanami. Po prostu nie mogę się doczekać, aby zdobyć bramkę przed fanami z Tynecastle. To wspaniała drużyna, wspaniały klub, wspaniała historia, piękny stadion ze wspaniałymi fanami, a także świetne miejsce do rozwoju - zachwalał swój wybór 18-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy