Oficjalnie: Gauld w Sportingu

Oficjalnie: Gauld w Sportingu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sporting

Sporting pozyskał Ryana Gaulda z Dundee United.

Szkot podpisał z klubem z Lizbony sześcioletnią umowę, w której zawarta została klauzula kwoty odstępnego w wysokości 60 milionów euro.
 
Zaledwie 18-letni (urodzony w grudniu 1995 roku) Gauld występuje na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika. W United zadebiutował już w maju 2012 roku, od tego czasu zyskując pozycję gwiazdy zespołu. Dobra gra zaowocowała również powołaniami do reprezentacji Szkocji U-21.
 
W sezonie 2013/2014 szkockiej Premiership wystąpił w 31 spotkaniach i strzelił sześć bramek. 
 
Przed Sportingiem interesowało się nim wiele klubów angielskich, m.in. Manchester United, Chelsea i Tottenham, jednak sam zawodnik stwierdził, że większe szanse na grę będzie miał w wicemistrzu Portugalii. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy