OFICJALNIE: George Pușcaș w Reading. Klubowy rekord transferowy!

OFICJALNIE: George Pușcaș w Reading. Klubowy rekord transferowy! fot. Reading FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Reading FC

Reading poinformowało o pozyskaniu George Pușcașa.

Ekipa prowadzona przez José Gomesa zanotowała w pierwszym meczu porażkę w starciu Sheffield Wednesday. To spowodowało, że władze klubu postanowiły wzmocnić zespół. Do drużyny dołączyli w ostatnich dniach Rafael, Lucas João oraz Pelé.

W środę z kolei poinformowano o sprowadzeniu napastnika. Został nim George Pușcaș z Interu Mediolan.

23-latek przeprowadza się na Wyspy na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Jego poprzedni zespół zarobił na tym transferze osiem milionów euro.

Jest to tym samym najdroższy piłkarz w historii klubu. Poprzedni rekord należał do Sone Aluko i został ustanowiony dwa lata temu. Wówczas to Nigeryjczyk kosztował siedem i pół miliona euro.

- Pozyskaliśmy młodego i utalentowanego piłkarza, który świetnie potrafi odnaleźć się w polu karnym. On jest nam bardzo potrzebny, bo wie, jak strzelać bramki. Bez takiego piłkarza nie mamy czego szukać w Championship — powiedział menadżer, José Gomes.

Rumun spędził poprzednie rozgrywki na wypożyczeniu w Palermo. Wówczas rozegrał na zapleczu Serie A 33 mecze. W tym czasie strzelił dziewięć goli i zanotował trzy asysty. Po degradacji tego zespołu wrócił do Mediolanu.

W drugiej kolejce ekipa z Madejski Stadium zmierzy się z Hull City.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy