OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Torino

Marco Giampaolo nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez Torino.

Przedstawiciele zespołu z Turynu postanowili przedwcześnie zakończyć współpracę z 53-letnim szkoleniowcem ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki osiągane przez ich klub w trwających rozgrywkach.

Giampaolo został zatrudniony przez „Byki” w sierpniu ubiegłego roku i miał duży wpływ na realizowaną od tego momentu politykę transferową drużyny, do której dołączyli zawodnicy odpowiadający preferowanej przez niego taktyce jak Karol Linetty, Ricardo Rodríguez, Federico Bonazzoli czy Nicola Murru, z którymi miał okazać pracować w Sampdorii oraz Milanie.

Ich przyjście nie pomogło mu jednak realizować postawionych przed nim celów, co pokazuje fakt, że prowadzona przez niego drużyna plasuje się obecnie w strefie spadkowej Serie A po rozegraniu 18. kolejek.

Ten stan rzeczy sprawił, że władze Torino straciły ostatecznie cierpliwość do 53-latka i postanowiły przedwcześnie zakończyć z nim współpracę na obecnym etapie sezonu.

Zwolnienie szkoleniowca urodzonego w Szwajcarii zbiega się z momentem ogłoszenia odejścia z reprezentacji Polski przez Jerzego Brzęczka, co naturalnie budzi falę spekulacji na temat możliwego objęcia jej właśnie przez Giampaolo.

Co prawda Zbigniew Boniek miał wykluczyć wykonanie takiego ruchu w prywatnej rozmowie z Krzysztofem Stanowskim z „Kanału Sportowego” i Weszlo.com, ale nie możemy być w stu procentach pewni, że prezes PZPN-u nie zdecyduje się na zawarcie umowy z byłym opiekunem między innymi Milanu, Sampdorii czy Empoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy