OFICJALNIE: Giovanni Simeone i Robin Olsen w Cagliari

OFICJALNIE: Giovanni Simeone i Robin Olsen w Cagliari
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cagliari Calcio

Cagliari Calcio dokonało dwóch dużych wzmocnień. Do ekipy z Sardynii dołączyli bowiem Giovanni Simeone i Robin Olsen.

Argentyński napastnik jeszcze niedawno był łączony ze Sportingiem w kontekście zastąpienia Basa Dosta, a już dzisiaj sfinalizował swoją przeprowadzkę do Cagliari. „Rossoblu” okazali się niezwykle konkretni i po zaproponowaniu wypożyczenia z obowiązkiem kupna, Fiorentina przystała na ich propozycję. 24-latek podpisał już umowę do 30 czerwca 2024 roku, a w następnym roku na konto „Violi” wpłynie 16 milionów euro.

Syn słynnego Diego Simeone podczas dwóch ostatnich sezonów spędzonych we Florencji uzbierał aż 80 występów, które okrasił 22 trafieniami i 11 kluczowymi podaniami.

Kolejny z pozyskanych, Robin Olsen, ma wiele do udowodnienia fanom włoskiego calcio. Szwed w sposób fatalny przywitał się bowiem z Serie A, czego efektem jest wypożyczenie ważne do 30 czerwca 2020 roku. Wcześniej golkiper, który do Romy trafił za dziewięć milionów euro z Kopenhagi, znajdował się na celowniku m.in. Benfiki i Montpellier. Ostatecznie jednak pozostał na Półwyspie Apenińskich, gdzie będzie starał się zmazać plamę na honorze.

W swoim debiutanckim sezonie 29-latek rozegrał 35 spotkań i tylko siedmiokrotnie udało mu się zachować czyste konto, notując przy tym kilka poważnych błędów.

Cagliari Calcio w obecnym oknie transferowym wydało na wzmocnienia 35,4 miliona euro, dokonując m.in. największego zakupu w dziejach klubu. Nahitan Nández kosztował aż 18 milionów euro, co jak na tamtejsze realia, jest ogromną sumą, jednak to nie jedyny duży wydatek, na który przygotowali się Włosi. Już za rok bowiem pozyskają oni definitywnie Marko Roga (w tej chwili wypożyczonego z Napoli) i będzie to ich kosztowało 13 milionów euro.

Oprócz wspomnianej dwójki zespół zasilili także m.in. Alberto Cerri (9 milionów euro), Christian Oliva (pięć milionów euro) czy Luca Pellegrini (wypożyczenie z Juventusu).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy