OFICJALNIE: Giovanni Simeone w Napoli

OFICJALNIE: Giovanni Simeone w Napoli fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Napoli

SSC Napoli potwierdziło angaż Giovanniego Simeone.

Mimo że Hellas Verona tego lata dokonał wykupu argentyńskiego napastnika, od początku było wiadomo, że z myślą o sprzedaży.

Po udanym sezonie, w którym strzelił on 17 goli i zanotował sześć asyst, zainteresowanie nim przejawiało kilka ekip. Jedną z nich było SSC Napoli.

Włoskie kluby pracowały nad porozumieniem, ostatecznie dobijając targu.

Giovanni Simeone przybywa w ramach wypożyczenia za 3,5 miliona euro, a dodatkowo w dokumentacji znalazła się opcja, która może przerodzić się w obowiązek kupna. Stanie się tak, jeśli drużyna uzyska miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów lub zawodnik zgromadzi odpowiednią liczbę występów oraz bramek.

W takim wypadku transfer definitywny wyniesie 12 milionów euro plus bonusy.

27-latek jest synem Diego Simeone, wieloletniego trenera Atlético Madryt. Dzięki temu ruchowi „Cholito” wreszcie zasmakuje występów na szczeblu Ligi Mistrzów.

Poza Hellasem Verona pięciokrotny reprezentant Argentyny bronił także barw Fiorentiny, Genoi czy Cagliari Calcio.

Dla „Błękitnych” to dopiero początek ofensywy transferowej. W kolejce już czekają Giacomo Raspadori i Tanguy Ndombele.

Tego lata przybyli jeszcze Chwicza Kwaracchelia, Kim Min-jae, Mathías Olivera, Leo Østigård oraz Salvatore Sirigu. Wykupiony został również André Zambo Anguissa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy