OFICJALNIE: Girona na zakupach w Southampton i Realu Madryt

OFICJALNIE: Girona na zakupach w Southampton i Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Girona

Girona FC potwierdziła angaże Oriola Romeu oraz Toniego Fuidiasa, byłych piłkarzy odpowiednio Southampton i Realu Madryt.

Klub będący własnością City Football Group jeszcze w poprzednim sezonie rywalizował w drugiej lidze hiszpańskiej, ale awansował do LaLigi, a jego projekt z automatu zyskał na atrakcyjności.

Tego lata zespół wzmocnili David López, Reinier, Yangel Herrera czy Miguel Gutiérrez.

Tą drogą podążyć postanowił teraz Oriol Romeu, przed laty piłkarz Chelsea, od siedmiu sezonów związany z Southampton.

Defensywny pomocnik podpisał kontrakt ważny do połowy 2025 roku, a trener zyskał bardzo doświadczonego gracza, który w samej Premier League uzbierał 239 występów.

Na drugim biegunie kariery jest Toni Fuidas. Bramkarz spędził dziewięć lat w Realu Madryt i otrzymywał nawet powołania do kadry pierwszego zespołu, będąc wsparciem dla Thibaut Courtois oraz Andrija Łunina.

21-latek przeniósł się do Girony na zasadzie transferu definitywnego, a „Królewscy” zapewnili sobie procent od następnej przeprowadzki Hiszpana.

Golkiper mierzący 195 centymetrów wzrostu otrzymał umowę z datą końcową 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy