OFICJALNIE: Gökhan Töre w Adana Demirspor

2022-09-08 11:37:49; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Gökhan Töre w Adana Demirspor Fot. mehmetcan / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Adana Demirspor

Gökhan Töre po raz kolejny zmienił klub na terenie Turcji. Tym razem skrzydłowemu przyjdzie grać w Adana Demirspor.

Klub z południa kraju wydał oficjalny komunikat o zakontraktowaniu 30-latka. Współpraca została zawarta po podpisaniu umowy na okres do końca czerwca 2025 roku.

Choć w szczycie swojej formy zawodnik zgromadził na swoim koncie 26 występów, to jego narodziny miały miejsce w Kolonii. To właśnie tam wychowywał się przez większość czasu, aż w końcu w wieku 15 lat zapisał się do szkółki Bayeru Leverkusen.

Tam zbierał swoje pierwsze szlify przez półtora roku. Gdy pojawiła się okazja do rozwoju w Chelsea, Töre nie omieszkał skorzystać z takiej okazji.

Jego historia z londyńczykami potrwała jednak tylko jeden sezon, doświadczając gry wyłącznie w rezerwach. W 2011 roku londyńczycy postanowili nie zwietrzyć okazji na sprzedaż, pozbywając się go na rzecz Hamburga za ponad cztery miliony euro.

Jeszcze przed zameldowaniem się w Turcji w 2013 roku, lewonożny piłkarz odbył przygodę w Rubinie Kazań.

Gökhan Töre najlepiej prezentował swoje umiejętności w Beşiktasie, dla którego zgromadził łącznie 158 rozegranych spotkań, strzelił 22 goli i zaliczył 30 asyst.

W międzyczasie przebywał też na wypożyczeniu w West Hamie United, jednak tam nie zrobił większej furory.

Po tamtym sezonie na Wyspach (2016/2017) zawodnik zaczął schodzić z piedestału. Później przytrafił mu się jeszcze epizod w ekipie Yeni Malatyaspor.

W ostatniej kampanii Töre ponownie służył „Czarnym Orłom”, notując 16 występów bez żadnego udziału bramkowego.