OFICJALNIE: Gonçalo Cardoso w West Hamie

OFICJALNIE: Gonçalo Cardoso w West Hamie fot. West Ham
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: West Ham

West Ham poinformował o transferze Gonçalo Cardoso.

18-letni portugalski stoper związał się z „Młotami” kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Boavista zarobi na transferze utalentowanego defensora trzy miliony euro.

- Jestem bardzo podekscytowany. Przenosiny do Anglii są spełnieniem moich marzeń. Zawsze chciałem trafić do Premier League. Teraz stało się to faktem. Jestem w wielkim, mającym duże tradycje klubie. Zamierzam ciężko pracować i pomóc drużynie w osiągnięciu wyznaczonych celów - powiedział młody defensor.


Cardoso trafił do Boavisty w 2017 roku, a w poprzednim sezonie zadebiutował w jej pierwszym zespole. W jego trakcie zanotował 15 występów w portugalskiej ekstraklasie.

Stoper jest reprezentantem Portugalii do lat 19. Niedawno doszedł z nią do finału Mistrzostw Europy U-19, w którym lepsza okazała się Hiszpania (0:2).

West Ham, którego szeregi w tym oknie zasilili już m.in. Sébastien Haller i Pablo Fornals, w sobotę rozpocznie zmagania w nowym sezonie Premier League. Jego rywalem będzie Manchester City.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy