OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer

OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer fot. Dziurek / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze potwierdził angaż Emila Bergströma. Były zawodnik FC Utrecht czy Grasshopper Club Zürich przybył na mocy wolnego transferu.

Kontuzja Rafała Janickiego i długo rekonwalescencja w związku z przeprowadzoną operacją zmusiły „Trójkolorowych” do powrotu na rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień.

W oczy rzucił się im trzykrotny reprezentant Szwecji, którego umowa z FC Utrecht wygasła 30 czerwca.

Strony doszły do porozumienia, efektem czego jest wolny transfer.

Emil Bergström związał się z Górnikiem Zabrze do połowy 2023 roku. Będzie występował w koszulce z numerem 13.

29-latek mierzy 188 centymetrów wzrostu, jest prawonożny i posiada doświadczenie z różnych krajów. Oprócz Holandii (FC Utrecht oraz Willem II Tilburg) grał w Szwajcarii (Grasshopper Club Zürich), Rosji (Rubin Kazań) i rodzimej Szwecji.

Na swoim koncie ma 32 mecze w Eredivisie czy 16 w Priemjer-Lidze. Do tego wyniku dorzucił 61 występów w Credit Suisse Super League.

Podopieczni Bartoscha Gaula aktualnie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Latem barwy tej drużyny zasilili Kevin Broll, Paweł Olkowski, Jean Jules, Richard Jensen, Amadej Maroša, Robin Kamber, Jonatan Kotzke, Kryspin Szcześniak. Kanji Okunuki, Krzysztof Kolanko, Blaž Vrhovec czy Szymon Włodarczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy