Oficjalnie: Gosens przechodzi do Atalanty

Oficjalnie: Gosens przechodzi do Atalanty
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Heracles

Lewy obrońca Heraclesa Almelo, Robin Gosens, przechodzi do Atalanty.

„Orobici” mają za sobą udaną kampanię, w której byli jedną z niespodzianek rozgrywek Serie A. W przyszłym sezonie przyjdzie im walczyć o Ligę Europy i mimo iż klub jest wymieniany najczęściej w kontekście zawodników, którzy mogą opuścić Bergamo na rzecz większych ekip, nie zapominają o wzmocnieniach.

Pierwszym wzmocnieniem tego lata został Robin Gosens. Holender rozpoczynał swoją seniorską karierę w Vitesse w 2014 roku, ale szybko przeniósł się do Heraclesu. Tam zaliczył udane dwa sezony, którymi zapracował sobie na przenosiny do Serie A. „Heraclieden” poinformowali na swojej stronie internetowej, że 22-latek podpisał już kontrakt z Atalantą. Będzie on obowiązywał przez najbliższe trzy lata, a Włosi zapewnili sobie możliwość jego przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Gosens na co dzień występuje na lewej obronie. Jego transfer może oznaczać pożegnanie z Andreą Contim, który jest łączony z przenosinami do takich drużyn jak Chelsea, Napoli czy Inter. Włoch z reguły występuje z prawej strony boiska, ale w trakcie sezonu trener Gian Piero Gasperini niejednokrotnie korzystał z jego wszechstronności i wystawiał go na lewym skrzydle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy