OFICJALNIE: Gruntowna przemiana w Odrze Opole. Jedno odejście, dwie nowe twarze i przedłużone kontrakty czterech zawodników

OFICJALNIE: Gruntowna przemiana w Odrze Opole. Jedno odejście, dwie nowe twarze i przedłużone kontrakty czterech zawodników
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info | Odra Opole

Na przestrzeni ostatnich trzech dni zadziało się wiele w otoczeniu Odry Opole. Z klubu odchodzi Oskar Paprzycki, zaś na pokładzie trener Adam Nocoń powitał już Józefa Burtę i Michała Surzyna.

Paprzycki żegna się z zespołem po jednym sezonie. Umowa zakładała współpracę do końca następnej kampanii, lecz ostatecznie została rozwiązana za obopólnym porozumieniem.

Jak udało się nam ustalić, nowym pracodawcą defensywnego pomocnika będzie Chojniczanka Chojnice. 24-latek rodem z Gdańska bronił jej barw w latach 2017-2020.

W ubiegłych zmaganiach pierwszej ligi meldował się na placu gry 13-krotnie. Nie dołożył ani gola, ani asysty.

Już niebawem w oficjalnych rozgrywkach zaszczytu gry przy Oleskiej dostąpią Józef Burta i Michał Surzyn.

Ten pierwszy występuje w roli bramkarza. Podpisał dwuletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia o 12 miesięcy. Przechodzi ze Śląska Wrocław, gdzie stawał między słupkami tylko w rezerwach. Na poziomie drugiej ligi 23-latek zaliczył trzy czyste konta na 13 spotkań.

Surzyn to z kolei wychowanek Odry, pracujący obecnie na kontrakcie Jagiellonii Białystok. W porozumieniu między klubami udało się uzgodnić opcję pierwokupu po zakończeniu wypożyczenia.

Skrzydłowy zanotował w opolskiej ekipie 10 występów w sezonie 2020/2021, zapisując jedną asystę.

Kapitan Mateusz Kamiński, Rafał Niziołek, Mateusz Spychała oraz Jakub Szrek to z kolei piłkarze, których kontrakty zostały przedłużone o co najmniej rok.

W przypadku Spychały i Szreka współpraca obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. „Nizioł” zgodził się na roczną prolongatę z klauzulą na sezon 2024/2025, zaś Kamiński podpisał dokument z ważnością do połowy przyszłego roku.

Wcześniej Odra ogłosiła też pożegnanie z Antonim Klimkiem, który pokaże się szerszej publiczności w Ekstraklasie.

***

Adam Deja blisko nowego klubu

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy