OFICJALNIE: Grzegorz Krychowiak ma nowego trenera. Następca Czesława Michniewicza

OFICJALNIE: Grzegorz Krychowiak ma nowego trenera. Następca Czesława Michniewicza fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Abha Club

Abha Club zakończyło poszukiwania nowego szkoleniowca i ogłosiło Youssefa Manaia następcą zwolnionego Czesława Michniewicza.

Były selekcjoner reprezentacji Polski wykorzystał rozgłos wokół swojej osoby po opuszczeniu kadry narodowej, z którą zameldował się w fazie pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze, do podjęcia pierwszego zagranicznego wyzwania w karierze trenerskiej.

Jego wybór padł na Abha Club z Arabii Saudyjskiej. Nie należał on do krajowej czołówki, ale jego przedstawiciele liczyli na to, że 53-letni szkoleniowiec wywalczy z nim pewne utrzymanie w tamtejszej elicie.

Niestety pierwsze rozegrane mecze pod wodzą Czesława Michniewicza nie wskazywały na bezproblemowe osiągnięcie wyznaczonego celu. Z tego też powodu po niecałych czterech miesiącach zapadła decyzja o zwolnieniu go.

Jednocześnie rozpoczęto poszukiwania jego następcy. Zakończyły się one w dość zaskakujący sposób, ponieważ na miejsce Polaka zatrudniono Tunezyjczyka - Youssefa Manaia.

W przeszłości pełnił on rolę asystenta u kilku trenerów Al-Hilal i samodzielnie odpowiadał za rezultaty Al-Arabi Club, Al-Ahli Club, Al-Qadsiah i Al-Adalah.

Swój największy sukces odniósł z trzecim z wymienionych zespołów. Razem z nim awansował do saudyjskiej elity, w której następnie nie udało mu się utrzymać po tym, jak w ostatnim meczu sezonu o być albo nie być zremisował z... Abha Club.

48-latek pozostawał bez pracy od października ubiegłego roku, kiedy po zaledwie ośmiu spotkaniach został zwolniony z Al-Adalah.

Drużyna, w której występują sprowadzeni ostatniego lata Grzegorz Krychowiak, François Kamano czy Karl Toko Ekambi, zajmuje obecnie ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu od Al-Tai.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy