OFICJALNIE: Guardiola podpisał. Bardzo ważna wiadomość w kontekście kolejnych okien transferowych

OFICJALNIE: Guardiola podpisał. Bardzo ważna wiadomość w kontekście kolejnych okien transferowych fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester City | Sport | Daily Mail

Po wielu miesiącach spekulacji przyszłość Pepa Guardioli jest już znana. Hiszpan postanowił zostać w Manchesterze City.

O możliwym odejściu 49-latka z Etihad Stadium mówiło się już od dawna, ale w ostatnim czasie przybyło spekulacji na ten temat. Doszło nawet do tego, że Manchester City zaczął powoli zastanawiać się nad zastępstwem dla utytułowanego menedżera, a jeszcze w ubiegłym tygodniu zupełnie nie wiedział, jaka przyszłość czeka Hiszpana.

To zmieniło się dopiero teraz, gdy nadarzyła się okazja do przemyślenia wszelkich za i przeciw. Przerwa na mecze reprezentacyjne pozwoliła Pepowi Guardioli dojść do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedłużenie wygasającej 30 czerwca 2021 roku umowy. Nowe porozumienie obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Zdobywca sześciu trofeów z drużyną „Obywateli” nadal marzy o triumfie w Lidze Mistrzów, ale jego pierwszym celem ma być odzyskanie panowania w Premier League.

Jak podaje „Sport”, to daje władzom wicemistrza Anglii całkowity spokój w budowaniu zespołu. Z kolei „Daily Mail” zaznacza, że Guardiola już w styczniu będzie naciskał na angaż nowego lewego obrońcy, który potencjalnie miałby zastąpić Ołeksandra Zinczenkę.

To jednak niejedyne żądanie Hiszpana. Zważywszy bowiem na wydarzenia z minionego okna transferowego, nadal nie można wykluczyć odejścia Lionela Messiego z Barcelony. Od stycznia będzie on mógł negocjować z dowolnym klubem, a to może doprowadzić do jego przybycia na angielską ziemie już przed rozpoczęciem następnego sezonu.

„Daily Mail” jednocześnie daje do zrozumienia, że to może być ostatni kontrakt Guardioli z jakimkolwiek klubem przed objęciem reprezentacji narodowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy