OFICJALNIE: Gwiazda reprezentacji Kataru wyrzucona z klubu po Mistrzostwach Świata

OFICJALNIE: Gwiazda reprezentacji Kataru wyrzucona z klubu po Mistrzostwach Świata fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Sadd

Abdelkarim Hassan został pozbawiony możliwości dalszego reprezentowania barw Al-Sadd. Klub poinformował, że rezygnacja z zawodnika jest efektem prezentowania przez niego ideologii, która nie odpowiada celom oraz aspiracjom zespołu.

Przedstawiciele futbolu z Półwyspu Arabskiego pokazali już kilkukrotnie, że nie obce im jest podejmowanie ważnych decyzji pod wpływem chwili.

Blisko rok temu przekonał się o tym Youcef Belaïli, który po strzeleniu zwycięskiego gola dla reprezentacji Algierii w półfinałowym pojedynku z Katarem w Arab Cup został natychmiast wyrzucony z jednego z tamtejszych klubów - Qatar SC.

Teraz z podobnym przypadkiem zmierzył się Abdelkarim Hassan, który po zakończeniu mundialu został zmuszony do zakończenia wieloletniego pobytu w Al-Sadd.

Ekipa z Qatar Stars League poinformowała w wydanym komunikacie, że rozstanie z wychowankiem oraz jedną z gwiazd zespołu jest efektem wyznawania ideologii sprzecznej z celami oraz aspiracjami drużyny.

Takie podejście do 29-latka w obliczu jego wieloletniego pobytu w zespole jest zaskakujące, ale miejscowe media oraz kibice nie mają wątpliwości, że władze Al-Sadd zdecydowały się na podjęcie takiego kroku z powodu nieodpowiedniego zachowania defensora w trakcie Mistrzostw Świata.

Fani zarzucali środkowemu obrońcy, że nie przejmował się i nie przeżywał w odpowiedni sposób rezultatów Kataru na mundialu, co wytykali mu w mediach społecznościowych.

Hassan zareagował na jeden z nich nonszalanckim komentarzem - „Uspokój się. Myślisz, że to wojna?”, co tylko jeszcze bardziej rozgniewało kibiców, a teraz wiele na to wskazuje, że za tę obojętność 120-krotny reprezentant gospodarza niedawno zakończonej imprezy został zmuszony do rozejrzenia się za nowym pracodawcą.

29-latek sięgnął z Al-Sadd między innymi czterokrotnie po mistrzostwo kraju i raz po zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

W sumie w barwach rodzimego klubu rozegrał 264 spotkania, strzelając w nich 34 gole oraz zaliczając 21 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy