OFICJALNIE: Gwiazda Wolverhampton przejdzie operację. Może zapomnieć o mundialu

OFICJALNIE: Gwiazda Wolverhampton przejdzie operację. Może zapomnieć o mundialu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wolverhampton

Pedro Neto nie pojedzie z reprezentacją Portugalii na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Ofensywny zawodnik musi się poddać operacji kontuzjowanej kostki.

22-letni piłkarz powrócił pod koniec ubiegłego sezonu do rywalizacji po dłuższej przerwie spowodowanej urazem kolana i rozpoczął w ten sposób na nowo swoją walkę o znalezienie się w ścisłej kadrze Portugalii na zbliżający się mundial.

Gwiazdor osiągnął na tym polu mały sukces, ponieważ został uwzględniony przez selekcjonera Fernando Santosa przy rozsyłaniu powołań na wrześniowe zgrupowanie.

Pedro Neto nie wystąpił w obu spotkaniach przeciwko Czechom (4:0) oraz Hiszpanii (0:1), ale miał prawo mieć wciąż nadzieję na to, że pojedzie z reprezentacją do Kataru.

Niestety w ostatnim starciu ligowym przeciwko West Hamowi United został zmuszony do opuszczenia placu gry przed upływem pół godziny rywalizacji z powodu doznania kontuzji kostki. Szczegółowe badania wykazały, że uraz wszechstronnego gracza jest na tyle poważny, że musi poddać się operacji i tym samym na pewno nie dostąpi zaszczytu wzięcia udziału w tegorocznych Mistrzostwach Świata.

„Po dokonaniu dalszej oceny oraz zaczerpnięciu opinii specjalisty planowa jest w tym tygodniu operacja. Oznacza to, że Pedro Neto nie będzie niestety zdolny do gry w nadchodzących Mistrzostwach Świata” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wolverhampton.

Portugalczyk wystąpił w dziewięciu spotkaniach w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy