OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Algierii znalazł nowy klub. Dzień po strzeleniu gola Katarowi został... wyrzucony z Qatar SC

OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Algierii znalazł nowy klub. Dzień po strzeleniu gola Katarowi został... wyrzucony z Qatar SC fot. Nikku / Xinhua / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stade Brestois 29

Youcef Belaïli dołączył na zasadzie wolnego transferu do Stade Brestois 29. Wcześniej reprezentant Algierii został przedwcześnie pożegnany przez władze Qatar SC.

Środkowy napastnik należał do grona wyróżniających się zawodników występujących w szeregach azjatyckiego klubu. Ten stan rzeczy nie uchronił go jednak od gniewu właścicieli zespołu, którym nie spodobał się fakt, że 29-latek zdobył zwycięską bramkę dla „Lisów Pustyni” w półfinale Arab Cup przeciwko... Katarowi. Z tego też względu postanowili w trybie natychmiastowym rozwiązać z nim współpracę.

Youcef Belaïli poczuł się głęboko rozczarowany zaistniałym stanem rzeczy i dlatego postanowił opuścić Półwysep Arabski na rzecz rozpoczęcia poszukiwań nowego pracodawcy w Europie.

Algierczyk nie cieszył się jednak spodziewanym przez siebie zainteresowaniem i nie mógł przebierać w atrakcyjnych pod względem finansowym oraz sportowym ofertach. Dlatego tuż przed zamknięciem zimowego okna transferowego przystał na nawiązanie współpracy z Stade Brestois 29.

Ofensywny zawodnik związał się z francuskim klubem półroczną umową z opcją jej przedłużenia.

Podpisanie przez niego kontraktu z ekipą z Ligue 1 oznacza dla niego powrót do rywalizacji w tych rozgrywkach, ponieważ w przeszłości był on związany z Angers w latach 2017-2018. Wówczas udało mu się w barwach tego zespołu rozegrać... jeden mecz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy