OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Kataru zmuszony do wyjazdu. Piłkarskie zesłanie

OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Kataru zmuszony do wyjazdu. Piłkarskie zesłanie fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Jahra SC

Abdelkarim Hassan będzie kontynuował karierę w Al-Jahra SC. Wielokrotny reprezentant Kataru został po mundialu wyrzucony z Al-Sadd.

Przedstawiciele katarskiego futbolu mieli nazbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do występu swojej reprezentacji na organizowanych w kraju Mistrzostwach Świata.

Ekipa z Azji zaprezentowała się przeciętnie na tle Holandii, Senegalu oraz Ekwadoru i zakończyła zmagania z zerowym dorobkiem punktowym na fazie grupowej, co nie zostało dobrze przyjęte przez tamtejsze władze piłkarskie oraz kibiców.

Taki stan rzeczy pociągnął za sobą konsekwencje nie tylko w postaci zwolnienia selekcjonera Félixa Sáncheza, ale także skreślenia wielokrotnego reprezentanta kraju i kapitana Abdelkarima Hassana, któremu zarzucono, że nie przejmował się i nie przeżywał w odpowiedni sposób rezultatów Kataru na mundialu, co wytykali mu kibice w mediach społecznościowych.

29-letni obrońca nic sobie z tego nie robił, reagując na jeden z wpisów nonszalanckim komentarzem - „Uspokój się. Myślisz, że to wojna?”.

W konsekwencji takiego postępowania został on niedawno ukarany finansowo przez federację oraz bezterminowo zawieszony w prawach zawodnika, a wcześniej w trybie natychmiastowym wyrzucony z pierwszego zespołu Al-Sadd, gdzie miał status niepodważalnej gwiazdy, sięgając  między innymi czterokrotnie po mistrzostwo kraju i raz po zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Do tego w barwach tej drużyny został najlepszym piłkarzem w Azji w 2018 roku.

Te dokonania nie miały jednak dla władz klubu żadnego znaczenia i na domiar złego Hassan nie mógł w swojej sytuacji liczyć na angaż w innym katarskim klubie.

Został więc zmuszony do opuszczenia kraju i znalezienia pracodawcy w innej części Półwyspu Arabskiego.

121-krotny reprezentant „Kasztanowców” nie liczył na zbyt atrakcyjne propozycje i ostatecznie za najbardziej atrakcyjną uznał ofertę przedstawioną mu przez kuwejcki Al-Jahra SC.

Nowy klub 29-latka plasuje się obecnie na trzecim miejscu w rodzimej ekstraklasie i traci sześć punktów do prowadzącego oraz utytułowanego Kuwait SC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy