OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Kataru zmuszony do wyjazdu. Piłkarskie zesłanie

OFICJALNIE: Gwiazdor reprezentacji Kataru zmuszony do wyjazdu. Piłkarskie zesłanie fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Jahra SC

Abdelkarim Hassan będzie kontynuował karierę w Al-Jahra SC. Wielokrotny reprezentant Kataru został po mundialu wyrzucony z Al-Sadd.

Przedstawiciele katarskiego futbolu mieli nazbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do występu swojej reprezentacji na organizowanych w kraju Mistrzostwach Świata.

Ekipa z Azji zaprezentowała się przeciętnie na tle Holandii, Senegalu oraz Ekwadoru i zakończyła zmagania z zerowym dorobkiem punktowym na fazie grupowej, co nie zostało dobrze przyjęte przez tamtejsze władze piłkarskie oraz kibiców.

Taki stan rzeczy pociągnął za sobą konsekwencje nie tylko w postaci zwolnienia selekcjonera Félixa Sáncheza, ale także skreślenia wielokrotnego reprezentanta kraju i kapitana Abdelkarima Hassana, któremu zarzucono, że nie przejmował się i nie przeżywał w odpowiedni sposób rezultatów Kataru na mundialu, co wytykali mu kibice w mediach społecznościowych.

29-letni obrońca nic sobie z tego nie robił, reagując na jeden z wpisów nonszalanckim komentarzem - „Uspokój się. Myślisz, że to wojna?”.

W konsekwencji takiego postępowania został on niedawno ukarany finansowo przez federację oraz bezterminowo zawieszony w prawach zawodnika, a wcześniej w trybie natychmiastowym wyrzucony z pierwszego zespołu Al-Sadd, gdzie miał status niepodważalnej gwiazdy, sięgając  między innymi czterokrotnie po mistrzostwo kraju i raz po zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Do tego w barwach tej drużyny został najlepszym piłkarzem w Azji w 2018 roku.

Te dokonania nie miały jednak dla władz klubu żadnego znaczenia i na domiar złego Hassan nie mógł w swojej sytuacji liczyć na angaż w innym katarskim klubie.

Został więc zmuszony do opuszczenia kraju i znalezienia pracodawcy w innej części Półwyspu Arabskiego.

121-krotny reprezentant „Kasztanowców” nie liczył na zbyt atrakcyjne propozycje i ostatecznie za najbardziej atrakcyjną uznał ofertę przedstawioną mu przez kuwejcki Al-Jahra SC.

Nowy klub 29-latka plasuje się obecnie na trzecim miejscu w rodzimej ekstraklasie i traci sześć punktów do prowadzącego oraz utytułowanego Kuwait SC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy