OFICJALNIE: Gwiazdy Slavii na sprzedaż

2018-01-03 21:57:39; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Gwiazdy Slavii na sprzedaż Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Slavia

Zespół Slavii Praga powrócił do treningów, ale pośród zawodników zabrakło trzech gwiazd, które mogą poszukiwać nowego pracodawcy.

Slavia Praga poinformowała na Twitterze, że drużyna powróciła do treningów po przerwie zimowej, jednak pośród zawodników zabrakło Halila Altintopa, Ruslana Rotana i Dušana Švento. Zgodnie z komunikatem cała trójka może poszukiwać nowego pracodawcy.

Chińscy właściciele Slavii nie mogą być zadowoleni z sytuacji zespołu po rundzie jesiennej. Klubowi nie powiodło się wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów, odpadł również na etapie fazy grupowej z Ligi Europy. Fatalnie drużyna prezentuje się także w rodzimej lidze. Co prawda Slavia zajmuje drugą pozycję, jednak strata do Viktorii Pilzno wynosi aktualnie czternaście punktów i obrona mistrzostwa wydaje się nierealna.

Z tego powodu na stanowisku trenera został niedawno zatrudniony Jindřich Trpišovský, zmienił się również dyrektor sportowy, którym został Jan Nezmar. To jednak dopiero początek zimowej rewolucji, która ma pociągnąć za sobą odejście kilku gwiazd sprowadzonych do drużyny latem.

Na razie nie jest jasne, gdzie tacy piłkarze, jak Halil Altintop, Ruslan Rotan i Dušan Švento znajdą zatrudnienie, jednak zaczynają się pojawiać pierwsze spekulacje na ten temat. W przypadku tego drugiego mówiło się o możliwości transferu do Dynama Kijów.