OFICJALNIE: Haller odchodzi do West Hamu. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Haller odchodzi do West Hamu. Rekord transferowy! fot.
Karol Brandt
Źródło: Eintracht Frankfurt | Sky Sports

Eintracht Frankfurt poinformował, że doszedł do porozumienia z West Hamem w sprawie przenosin Sébastiena Hallera. Tym samym Francuza od transferu dzielą już tylko testy medyczne.

Wieści o transferze 25-latka pojawiły się niespełna tydzień temu, ale nie zaczęło się jednak od zwykłych spekulacji. Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport” przekazał, że transfer jest już w fazie finalizacji. Wówczas Włoch informował, że Eintracht Frankfurt otrzyma 40 milionów euro, a sam zawodnik podpisze umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

Dziś światło dzienne ujrzał oficjalny komunikat w tej sprawie, który wystosował niemiecki klub. Czytamy w nim, że istotnie porozumienie zostało zawarte. W efekcie Francuz otrzymał zgodę na przejście testów medycznych przed przeprowadzką do Premier League. 

Ostatecznie środkowy napastnik ma kosztować 45 milionów funtów (50 milionów euro). Takie wieści przekazała z kolei stacja „Sky Sports”. Tym samym dla West Hamu będzie to oznaczało rekord transferowy, bowiem do tej pory najwięcej zapłacono za Felipe Andersona. W 2018 roku na konto Lazio trafiło 38 milionów euro.

Sébastien Haller, podobnie jak cały Eintracht, ma za sobą bardzo udany sezon. Rosły zawodnik (190 centymetrów wzrostu) wystąpił w 41 spotkaniach, zanotował 20 trafień oraz 12 kluczowych podań. 

Jeśli przeprowadzka dojdzie do skutku, a wszystko na to wskazuje, „Orły” stracą już drugiego napastnika podczas bieżącego okna transferowego. Wcześniej Luka Jović zasilił bowiem barwy Realu Madryt. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy