OFICJALNIE: Haller odchodzi do West Hamu. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Haller odchodzi do West Hamu. Rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Eintracht Frankfurt | Sky Sports

Eintracht Frankfurt poinformował, że doszedł do porozumienia z West Hamem w sprawie przenosin Sébastiena Hallera. Tym samym Francuza od transferu dzielą już tylko testy medyczne.

Wieści o transferze 25-latka pojawiły się niespełna tydzień temu, ale nie zaczęło się jednak od zwykłych spekulacji. Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport” przekazał, że transfer jest już w fazie finalizacji. Wówczas Włoch informował, że Eintracht Frankfurt otrzyma 40 milionów euro, a sam zawodnik podpisze umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

Dziś światło dzienne ujrzał oficjalny komunikat w tej sprawie, który wystosował niemiecki klub. Czytamy w nim, że istotnie porozumienie zostało zawarte. W efekcie Francuz otrzymał zgodę na przejście testów medycznych przed przeprowadzką do Premier League. 

Ostatecznie środkowy napastnik ma kosztować 45 milionów funtów (50 milionów euro). Takie wieści przekazała z kolei stacja „Sky Sports”. Tym samym dla West Hamu będzie to oznaczało rekord transferowy, bowiem do tej pory najwięcej zapłacono za Felipe Andersona. W 2018 roku na konto Lazio trafiło 38 milionów euro.

Sébastien Haller, podobnie jak cały Eintracht, ma za sobą bardzo udany sezon. Rosły zawodnik (190 centymetrów wzrostu) wystąpił w 41 spotkaniach, zanotował 20 trafień oraz 12 kluczowych podań. 

Jeśli przeprowadzka dojdzie do skutku, a wszystko na to wskazuje, „Orły” stracą już drugiego napastnika podczas bieżącego okna transferowego. Wcześniej Luka Jović zasilił bowiem barwy Realu Madryt. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy