OFICJALNIE: Haller w WHU. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Haller w WHU. Rekord transferowy! fot. West Ham
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: West Ham United FC

West Ham United poinformował o sprowadzeniu z Eintrachtu Frankfurt Sébastiena Hallera.

Francuz początkowo wzbraniał się przed przeprowadzką do „Młotów”, licząc na zatrudnienie w klubie mogącym zapewnić mu występy w Lidze Mistrzów. Ostatecznie jednak po chwili namysłu 25-latek przystał na propozycję umowy wiążącej obie strony do 30 czerwca 2024 roku. Ponadto Anglicy zapewnili sobie możliwość rozszerzenia współpracy o kolejny sezon.

W oficjalnym komunikacie West Ham United poinformował, że jest to dla niego rekordowy transfer. Według wcześniejszych doniesień włoskich oraz angielskich mediów środkowy napastnik kosztował od 36 do 45 milionów funtów (40-50 milionów euro). 

Warto dodać, że przedstawiciel Premier League w ciągu roku trzykrotnie bił swój dotychczasowy rekord, jeśli chodzi o wydatek na pojedynczy zakup. Tak było przy okazji angażów Issy Diopa (25 milionów euro), Felipe Andersona (38 milionów euro) i wspomnianego Sébastiena Hallera.

– Rekordowy wydatek mówi bardzo wiele. Dowodzi to, że klub od dawna naprawdę mnie pragnął. Poczułem to pragnienie podpisania ze mną kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę to zrobić. To ambitny i dobry klub, ładne miasto i niezwykle sympatyczni kibice – w takich słowach zawodnik przywitał się ze społecznością angielskiej ekipy.

Podczas ubiegłego sezonu były młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych” w barwach Eintrachtu Frankfurt rozegrał 41 spotkań, a swoją obecność na boisku zaznaczył 20 trafieniami i 12 kluczowymi podaniami. 

Wcześniej „Młoty” ogłosiły pozyskanie Roberto, Davida Martina i Pablo Fornalsa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy