OFICJALNIE: Haller w WHU. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Haller w WHU. Rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: West Ham United FC

West Ham United poinformował o sprowadzeniu z Eintrachtu Frankfurt Sébastiena Hallera.

Francuz początkowo wzbraniał się przed przeprowadzką do „Młotów”, licząc na zatrudnienie w klubie mogącym zapewnić mu występy w Lidze Mistrzów. Ostatecznie jednak po chwili namysłu 25-latek przystał na propozycję umowy wiążącej obie strony do 30 czerwca 2024 roku. Ponadto Anglicy zapewnili sobie możliwość rozszerzenia współpracy o kolejny sezon.

W oficjalnym komunikacie West Ham United poinformował, że jest to dla niego rekordowy transfer. Według wcześniejszych doniesień włoskich oraz angielskich mediów środkowy napastnik kosztował od 36 do 45 milionów funtów (40-50 milionów euro). 

Warto dodać, że przedstawiciel Premier League w ciągu roku trzykrotnie bił swój dotychczasowy rekord, jeśli chodzi o wydatek na pojedynczy zakup. Tak było przy okazji angażów Issy Diopa (25 milionów euro), Felipe Andersona (38 milionów euro) i wspomnianego Sébastiena Hallera.

– Rekordowy wydatek mówi bardzo wiele. Dowodzi to, że klub od dawna naprawdę mnie pragnął. Poczułem to pragnienie podpisania ze mną kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę to zrobić. To ambitny i dobry klub, ładne miasto i niezwykle sympatyczni kibice – w takich słowach zawodnik przywitał się ze społecznością angielskiej ekipy.

Podczas ubiegłego sezonu były młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych” w barwach Eintrachtu Frankfurt rozegrał 41 spotkań, a swoją obecność na boisku zaznaczył 20 trafieniami i 12 kluczowymi podaniami. 

Wcześniej „Młoty” ogłosiły pozyskanie Roberto, Davida Martina i Pablo Fornalsa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy