Oficjalnie: Hämäläinen piłkarzem Lecha

Oficjalnie: Hämäläinen piłkarzem Lecha
Redakcja
Redakcja
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań uzgodnił ze szwedzkim Djurgardens IF warunki transferu Kaspera Hamalainena. Fin związał się wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy trzyletnim kontraktem. 26-letni zawodnik najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika.

- Jestem bardzo zadowolony, że zostałem zawodnikiem Lecha. Drużyna z Poznania była mocno zainteresowana moją osobą i od miesiąca myślałem już o tym transferze. W Poznaniu po raz pierwszy byłem na meczu Lecha z Legią i atmosfera tego spotkania wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. Spodobało mi się także miasto i to wszystko spowodowało, że chciałem przyjść do Lecha - mówi Kasper Hamalainen.

- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać kolejnego zawodnika, który zajmował pierwsze miejsce na naszej liście skautingowej. Kaspra obserwowaliśmy od ponad roku i chcieliśmy go już pozyskać wcześniej. Wówczas to się nie udało, ale zrobiliśmy to teraz na rok przed wygaśnięciem jego kontraktu z Djurgardens. Hamalainen jest doświadczonym zawodnikiem na międzynarodowej arenie i na to jego doświadczenie bardzo liczymy - dodaje członek zarządu ds. sportu Piotr Rutkowski.

Duży udział w transferze Hamalainena do Lecha miał Kebba Ceesay. Prawy obrońca Kolejorza zna Fina bardzo dobrze z czasów wspólnej gry w Djurgardens. Gambijczyk rozmawiał na temat Kaspra z trenerem oraz Piotrem Rutkowskim, którzy wypytywali go o mentalne cechy reprezentanta Finlandii. Sam Hamalainen również kontaktował się Ceesayem.

- Kilka razy dzwoniłem do Kebby i pytałem go o zdanie na temat Lecha. Rozmawialiśmy o organizacji klubu czy warunkach treningowych. Kebba był bardzo zadowolony z pobytu w Poznaniu i to także miało duży wpływ na moją decyzję - zdradza nowy nabytek Kolejorza.

Hamalainen jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. W szwedzkiej drużynie ostatnio najczęściej grał na pozycji ofensywnego pomocnika, ale wcześniej zdarzało mu się również grać na pozycji środkowego pomocnika z większą liczbą zadań defensywnych czy nawet na skrzydle bądź w ataku.

- Odbyłem już rozmowę z trenerem Mariuszem Rumakiem i wiem, że szkoleniowiec widzi mnie na pozycji dziesiątki. Identyczną rolę pełnię w drużynie narodowej i mam nadzieję, że spełnię pokładane we mnie nadzieje - mówi Hamalainen.

30-krotny reprezentant Finlandii jest pierwszym nabytkiem poznańskiego Lecha podczas tego okienka transferowego, który w Kolejorzu będzie występował od zaraz. W Polsce okienko zamyka się 28 lutego i być może do tego czasu ktoś jeszcze dołączy do zespołu prowadzonego przez Mariusza Rumaka.

- Prowadzimy jeszcze nawet klika rozmów z zawodnikami i klubami. Na razie jednak trudno wyrokować jak one się zakończą. Działań transferowych jeszcze nie zakończyliśmy. Nie jest to żadna deklaracja, ale na pewno bardzo byśmy chcieli, aby jeszcze ktoś do nas dołączył - przyznaje Piotr Rutkowski.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy