OFICJALNIE: Hamšík utknął w Europie, więc Dalian ściągnęło jego zastępcę

OFICJALNIE: Hamšík utknął w Europie, więc Dalian ściągnęło jego zastępcę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Dalian Pro

Dalian Pro dzisiaj oficjalnie potwierdziło angaż Jailsona, który w walce o utrzymanie Chinese Super League bezpośrednio zastępuje Marka Hamšíka.

Po zajęciu siódmego miejsca (na osiem ekip) w tabeli, ekipa Rafaela Beníteza ma przed sobą baraże o utrzymanie. Podczas tych arcyważnych starć kolegom nie pomoże Marek Hamšík, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji.

Kapitan kadry narodowej wziął udział w wygranym po rzutach karnych meczu z Irlandią, a drużyna awansowała do następnej rundy barażowej. Jej rywalem już za miesiąc będzie Irlandia Północna.

33-latek nie ma szans na powrót do Chiny przez procedury związane z pandemią koronawirusa i czekającą go kwarantannę. W efekcie Dalian Pro zdecydowało się na zastępstwo.

Klub potwierdził kupno Jailsona, który przybył do Państwa Środka z Fenerbahçe. Cała operacja wyniosła pięć milionów euro, a 20% kwoty, czyli milion euro, trafiło na konto Grêmio Porto Alegre.

25-letni Brazylijczyk to nominalny defensywny pomocnik, który może także pełnić inne role w środku pola. Z powodzeniem bywa ustawiany na pozycji stopera.

Zawodnik mierzący 187 centymetrów wzrostu w poprzednim zespole uzbierał 63 występy okraszone trzema trafieniami i asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy