OFICJALNIE: Hamšík utknął w Europie, więc Dalian ściągnęło jego zastępcę

OFICJALNIE: Hamšík utknął w Europie, więc Dalian ściągnęło jego zastępcę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Dalian Pro

Dalian Pro dzisiaj oficjalnie potwierdziło angaż Jailsona, który w walce o utrzymanie Chinese Super League bezpośrednio zastępuje Marka Hamšíka.

Po zajęciu siódmego miejsca (na osiem ekip) w tabeli, ekipa Rafaela Beníteza ma przed sobą baraże o utrzymanie. Podczas tych arcyważnych starć kolegom nie pomoże Marek Hamšík, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Słowacji.

Kapitan kadry narodowej wziął udział w wygranym po rzutach karnych meczu z Irlandią, a drużyna awansowała do następnej rundy barażowej. Jej rywalem już za miesiąc będzie Irlandia Północna.

33-latek nie ma szans na powrót do Chiny przez procedury związane z pandemią koronawirusa i czekającą go kwarantannę. W efekcie Dalian Pro zdecydowało się na zastępstwo.

Klub potwierdził kupno Jailsona, który przybył do Państwa Środka z Fenerbahçe. Cała operacja wyniosła pięć milionów euro, a 20% kwoty, czyli milion euro, trafiło na konto Grêmio Porto Alegre.

25-letni Brazylijczyk to nominalny defensywny pomocnik, który może także pełnić inne role w środku pola. Z powodzeniem bywa ustawiany na pozycji stopera.

Zawodnik mierzący 187 centymetrów wzrostu w poprzednim zespole uzbierał 63 występy okraszone trzema trafieniami i asystą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy