OFICJALNIE: Hanca w Cracovii

2019-01-11 13:28:13; Aktualizacja: 5 lat temu
OFICJALNIE: Hanca w Cracovii Fot. Transfery.info
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Dinamo Bukareszt

Dinamo Bukareszt poinformowało, że Sergiu Hanca przenosi się do Cracovii.

26-latek występował w Bukareszcie od sezonu 2016/2017. Na jego bilans w tym czasie złożyło się 20 bramek i 22 asysty. Takie liczby udało mu się zgromadzić na przestrzeni 108 spotkań.

W piątek rumuński klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że porozumiał się z Cracovią w sprawie przeprowadzki skrzydłowego i ten przeniesie się do Polski na stałe.

Hanca trafi do „Pasów” na zasadzie transferu gotówkowego. Jego poprzedni pracodawca zarobi na tej transakcji blisko 60 tysięcy euro, ponieważ kontrakt zawodnika miał obowiązywać tylko do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły jego umowy indywidualnej z drużyną z Krakowa nie są znane.

Głównym powodem, dla którego 26-latek zagra w Polski, jest sytuacja, która miała miejsce w drugiej połowie grudnia. Wtedy to żona piłkarza padła ofiarom zaczepek słownych ze strony kibiców miejscowego Dinama. Mający na uwadze jej dobro, Hanca postanowił zmienić otoczenie.

Jego największy sukces to zdobycie Pucharu Rumunii w 2017 roku. Zawodnik ma ponadto cztery występy w reprezentacji Rumunii.