OFICJALNIE: Hanca w Cracovii

OFICJALNIE: Hanca w Cracovii
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dinamo Bukareszt

Dinamo Bukareszt poinformowało, że Sergiu Hanca przenosi się do Cracovii.

26-latek występował w Bukareszcie od sezonu 2016/2017. Na jego bilans w tym czasie złożyło się 20 bramek i 22 asysty. Takie liczby udało mu się zgromadzić na przestrzeni 108 spotkań.

W piątek rumuński klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że porozumiał się z Cracovią w sprawie przeprowadzki skrzydłowego i ten przeniesie się do Polski na stałe.

Hanca trafi do „Pasów” na zasadzie transferu gotówkowego. Jego poprzedni pracodawca zarobi na tej transakcji blisko 60 tysięcy euro, ponieważ kontrakt zawodnika miał obowiązywać tylko do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły jego umowy indywidualnej z drużyną z Krakowa nie są znane.

Głównym powodem, dla którego 26-latek zagra w Polski, jest sytuacja, która miała miejsce w drugiej połowie grudnia. Wtedy to żona piłkarza padła ofiarom zaczepek słownych ze strony kibiców miejscowego Dinama. Mający na uwadze jej dobro, Hanca postanowił zmienić otoczenie.

Jego największy sukces to zdobycie Pucharu Rumunii w 2017 roku. Zawodnik ma ponadto cztery występy w reprezentacji Rumunii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy