OFICJALNIE: Hanca w Cracovii

OFICJALNIE: Hanca w Cracovii fot. Transfery.info
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dinamo Bukareszt

Dinamo Bukareszt poinformowało, że Sergiu Hanca przenosi się do Cracovii.

26-latek występował w Bukareszcie od sezonu 2016/2017. Na jego bilans w tym czasie złożyło się 20 bramek i 22 asysty. Takie liczby udało mu się zgromadzić na przestrzeni 108 spotkań.

W piątek rumuński klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że porozumiał się z Cracovią w sprawie przeprowadzki skrzydłowego i ten przeniesie się do Polski na stałe.

Hanca trafi do „Pasów” na zasadzie transferu gotówkowego. Jego poprzedni pracodawca zarobi na tej transakcji blisko 60 tysięcy euro, ponieważ kontrakt zawodnika miał obowiązywać tylko do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły jego umowy indywidualnej z drużyną z Krakowa nie są znane.

Głównym powodem, dla którego 26-latek zagra w Polski, jest sytuacja, która miała miejsce w drugiej połowie grudnia. Wtedy to żona piłkarza padła ofiarom zaczepek słownych ze strony kibiców miejscowego Dinama. Mający na uwadze jej dobro, Hanca postanowił zmienić otoczenie.

Jego największy sukces to zdobycie Pucharu Rumunii w 2017 roku. Zawodnik ma ponadto cztery występy w reprezentacji Rumunii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy