OFICJALNIE: Hanca w Cracovii

OFICJALNIE: Hanca w Cracovii
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dinamo Bukareszt

Dinamo Bukareszt poinformowało, że Sergiu Hanca przenosi się do Cracovii.

26-latek występował w Bukareszcie od sezonu 2016/2017. Na jego bilans w tym czasie złożyło się 20 bramek i 22 asysty. Takie liczby udało mu się zgromadzić na przestrzeni 108 spotkań.

W piątek rumuński klub poinformował za pośrednictwem strony internetowej, że porozumiał się z Cracovią w sprawie przeprowadzki skrzydłowego i ten przeniesie się do Polski na stałe.

Hanca trafi do „Pasów” na zasadzie transferu gotówkowego. Jego poprzedni pracodawca zarobi na tej transakcji blisko 60 tysięcy euro, ponieważ kontrakt zawodnika miał obowiązywać tylko do 30 czerwca 2019 roku. Szczegóły jego umowy indywidualnej z drużyną z Krakowa nie są znane.

Głównym powodem, dla którego 26-latek zagra w Polski, jest sytuacja, która miała miejsce w drugiej połowie grudnia. Wtedy to żona piłkarza padła ofiarom zaczepek słownych ze strony kibiców miejscowego Dinama. Mający na uwadze jej dobro, Hanca postanowił zmienić otoczenie.

Jego największy sukces to zdobycie Pucharu Rumunii w 2017 roku. Zawodnik ma ponadto cztery występy w reprezentacji Rumunii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy