OFICJALNIE: Hansen w FC Basel

OFICJALNIE: Hansen w FC Basel
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Basel

FC Basel ogłosiło zakontraktowanie Martina Hansena.

28-latek trafił do wicemistrza Szwajcarii z Ingolstadt na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku. Jego poprzedni pracodawca zarobi na tej transakcji 250 tysięcy euro.

O miejsce między słupkami powinien rywalizować z wcześniej pozyskanym Jonasem Omlinem oraz 23-letnim Signori Antoniom.

Hansen na początku swojej kariery grywał w juniorskich zespołach Bröndby i Liverpoolu. Następnie występował w Bradford, by w 2012 wrócić do ojczyzny, a konkretnie do Viborgu. Później reprezentował kolejno barwy Nordsjaelland, Den Haag oraz wspomnianego Ingolstadt.

Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Heerenveen. Na boiskach Eredivisie rozegrał 21 spotkań. W sześciu z nich udało mu się zachować czyste konto.

Golkiper jest siódmym wzmocnieniem ekipy z Bazylei przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej szeregi klubu zasilili Silvan Widmer, Dimitri Oberlin, Aldo Kalulu, Jonas Omlin, Konstantinos Dimitriou i Julian von Moos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy