OFICJALNIE: Harry Winks opuścił Tottenham. Zagraniczne wyzwanie

OFICJALNIE: Harry Winks opuścił Tottenham. Zagraniczne wyzwanie fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Harry Winks przeszedł w ramach rocznego wypożyczenia z Tottenhamu do Sampdorii.

Klub z Genui przeszedł w ekspresowym tempie do finalizacji operacji z udziałem angielskiego pomocnika i po otrzymaniu z jego strony zgody na kontynuowanie kariery na Półwyspie Apenińskim zgłosił go do udziału w rozgrywkach Serie A.

Co prawda sam piłkarz nie zaprezentował się jeszcze w nowych barwach, ale mimo to Sampdoria po ustaleniu warunków wypożyczenia 26-latka z Tottenhamu nie zamierzała czekać do momentu opublikowania komuniku i dopięła kluczowe kwestie formalne.

Dla Harry'ego Winksa będzie to nie tylko debiutancki transfer w karierze, ale i pierwsze opuszczenie rodzimego kraju na tak długi okres, ponieważ do tej pory był związany wyłącznie z „Kogutami” od szóstego roku życia.

Środkowy pomocnik kończy swoją dotychczasową przygodę z londyńskim klubem na 203 rozegranych meczach z pięcioma trafieniami oraz sześcioma asystami na koncie.

26-latek za sprawą notowania udanych występów w Tottenhamie dostąpił zaszczytu zaliczenia dziesięciu występów w reprezentacji Anglii.

Winks jest w sumie dwunastym letnim nabytkiem Sampdorii. Przed nim jej szeregi zasilili między innymi Francesco Caputo (wykup), Gonzalo Villar, Tomás Rincón czy Filip Đuričić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy