Oficjalnie: Hasselbaink menadżerem Burton

Oficjalnie: Hasselbaink menadżerem Burton
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Burton Ablion FC

Znany z występów w Chelsea FC i Leeds United Jimmy Floyd Hasselbaink został menadżerem Burton Albion FC.

Praca w Burton to jedno z pierwszych doświadczeń trenerskich Hasselbainka - w zeszłym sezonie prowadził drugoligowy belgijski Royal Antwerp, z którym ukończył rozgrywki na siódmej pozycji. Na stanowisku menadżera zespołu zastąpił Gary’ego Rowetta, który podpisał kontrakt z Birmingham City.

Marzeniem byłego napastnika Chelsea FC była praca w Anglii. Z propozycją pracy dla niego wyszedł zespół angielskiej League Two (czwarty poziom rozgrywkowy w Anglii) Burton Albion FC.

- Nie mogę doczekać się pracy z tymi zawodnikami. Do tej pory radzili sobie naprawdę dobrze, zamierzam zrobić z nimi krok do przodu - powiedział zadowolony Hasselbaink. Asystentem byłego reprezentanta Holandii zostanie David Oldfield.

 Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryje również prezes Burton, Ben Robinson. – Jimmy i David mają za sobą wspaniałe piłkarskie kariery, zdążyli pozyskać również trochę wiedzy szkoleniowej. Są inspirującymi indywidualnościami, to dla nich wspaniała okazja, by zacząć wspinać się po drabinie szkoleniowej - powiedział Robinson.

Hasselbaink w czasie swojej kariery piłkarskiej występował w wielu klubach w całej Europie. Bramki strzelał między innymi dla AZ Alkmaar, Boavisty, Leeds United, Atletico Madryt i Chelsea FC. Karierę zawodniczą zakończył w 2008 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy