OFICJALNIE: Henrique w Sportingu

OFICJALNIE: Henrique w Sportingu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sporting CP

Sporting poinformował o pozyskaniu Eduardo Henrique.

Defensywny pomocnik spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Belenenses. Tam spisywał się na tyle dobrze, że przykuł uwagę mocniejszych ekip. Po zawodnika postanowił sięgnąć Sporting.

Henrique przeprowadza się do stolicy Portugalii na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że tu trafiłem. Atmosfera panująca na tym stadionie jest fantastyczna. Grałem tu w roli przeciwnika, ale teraz chcę poczuć wsparcie tutejszych kibiców. Obiecuję, że dam z siebie wszystko. Mam też nadzieję, że to wystarczy, aby zadowolić fanów — powiedział pomocnik.

24-latek rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 29 meczów. Na jego dorobek złożyły się dwa gole. Ponadto zanotował także dwie asysty.

Kilkanaście godzin wcześniej przedstawiciele Sportingu poinformowali także o pozyskaniu Valentina Rosiera. Młodzieżowy reprezentant Francji przeniósł się do lizbońskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Dijon i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z portugalskim klubem do końca czerwca 2024 roku. Jego dotychczasowy pracodawca zarobił na odejściu swojego piłkarza i tym samym dokonał drugiej największej sprzedaż w swojej historii. Za większą sumę ekipę z Ligue 1 opuścił tylko Loïs Diony, który w lipcu 2017 roku przeniósł się do Saint-Étienne za dziesięć milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy