OFICJALNIE: Hermoso w Atlético Madryt!

2019-07-18 14:12:57; Aktualizacja: 4 lata temu
OFICJALNIE: Hermoso w Atlético Madryt! Fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Atlético Madryt

RCD Espanyol i Atlético Madryt doszły do porozumienia w sprawie przenosin Mario Hermoso.

Madrytczycy interesowali się 24-latkiem już od dłuższego czasu, lecz pomimo tego nie potrafili dojść do porozumienia z „Papużkami” w kwestii kwoty transferu. Ekipa z Barcelony odwoływała się do klauzuli wykupu o wartości 40 milionów euro, biorąc jednak pod uwagę wygasającą już za rok umowę, na jej zapłacenie wicemistrzowie Hiszpanii nie chcieli się zgodzić. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że wgląd do efektów rozmów miał Real Madryt, który był w posiadaniu klauzuli umożliwiającej wykup środkowego obrońcy, jak również praw do 50% z sumy przyszłej operacji. 

Ostatecznie strony wypracowały konsensus. Według „Cadena Cope” Atlético Madryt zapłaci aż 30 milionów euro plus bonusy o wartości pięciu milionów euro. Nieco inne informacje podał „AS”, który przekonuje, że transfer zamknął się w kwocie nieprzekraczającej 20 milionów euro. 

Niezależnie od tego, kto ma rację, 50% sumy całkowitej trafi na konto Realu Madryt, a pozostała część będzie własnością Espanyolu. 

Mario Hermoso z „Los Colchoneros” podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Dodajmy, że to już drugi transfer obrońcy przeprowadzony przez madrytczyków w ciągu dwóch ostatnich dni. Wcześniej zakontraktowana Kierana Trippiera.

Przez dwa sezony trzykrotny reprezentant Hiszpanii zgromadził 59 występów w koszulce „Papużek”. W tym czasie czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.