OFICJALNIE: Hertha odpuściła - transfer Langkampa do ligowego rywala

OFICJALNIE: Hertha odpuściła - transfer Langkampa do ligowego rywala
Redakcja
Redakcja
Źródło: Werder Brema

Sebastian Langkamp jest kolejnym zimowym wzmocnieniem Werderu Brema.

Langkamp to doświadczony środkowy obrońca, który ma na koncie ponad 150 meczów w Bundeslidze. Przez większą część trwającego sezonu był pewnym punktem berlińskiej defensywy i wybiegał w pierwszym składzie Herthy gdy tylko był zdrowy. Włodarze „Starej Damy” uznali jednak, że w ich wizji rozwoju klubu nie ma miejsca dla 30-letniego Niemca i przyjęli wartą 2,5 miliona euro ofertę Werderu za tego zawodnika.

O miejsce w centrum bloku defensywnego Langkamp do tej pory rywalizował z Karimem Rekikiem i Niklasem Starkiem, czyli zawodnikami kolejno: siedem i osiem lat młodszymi od siebie. W kadrze berlińskiego klubu znajduje się też Fabian Lustenberger, który z powodzeniem może zabezpieczyć tę część boiska. Regularne występy Langkampa jesienią  były po części spowodowane kontuzjami innych stoperów, jednak nie można było mieć do niego większych zastrzeżeń. Ostatecznie jednak klub zamierza dać poważną szansę zaistnienia w Bundeslidze  20-letniemu Jordanowi Torunaridze, co oznacza że należało zrobić dla niego miejsce w kadrze.

Nie był to pierwszy kontakt między tymi klubami w trwającym okienku transferowym. Wcześniej Bremeńczycy starali się o wypożyczenie Genkiego Haraguchiego, jednak wówczas usłyszeli, że Hertha nie zamierza oddawać swojego zawodnika do ligowej konkurencji i Japończyk trafił do 2.Bundesligi. 

Przybycie byłego reprezentanta niemieckiej młodzieżówki, to drugi transfer Werderu w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego 2018. Wcześniej sfinalizowano transakcję, na mocy której zawodnikiem „Zielono-białych” został 21-letni skrzydłowy Vitesse - Milot Rashica (9 milionów euro).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” FC Barcelona: Agent Ousmane’a Dembélé kontratakuje. „Taka taktyka nie działa z ludźmi, jak my” OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy