OFICJALNIE: Hertha rozpoczyna letnie okno transferowe. Następca kapitana

OFICJALNIE: Hertha rozpoczyna letnie okno transferowe. Następca kapitana fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha BSC

Filip Uremović został przedstawiony jako pierwszy letni nabytek Herthy. Środkowy obrońca dołączył do niemieckiego zespołu na zasadzie wolnego transferu z Rubina Kazań.

Sześciokrotny reprezentant Chorwacji nie wyobrażał sobie kontynuowania kariery w szeregach „Czerwono-Zielonych” w obliczu trwającej napaści Rosji na Ukrainę.

Z tego też względu skorzystał w marcu z przysługującego mu prawa do zawieszenia obowiązującego porozumienia z Rubinem Kazań i zaliczenia tymczasowej przeprowadzki do Sheffield United.

Na zapleczu Premier League otrzymał tylko trzy okazje do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami i dlatego nie pokusił się o nawiązanie dłuższej współpracy z angielskim zespołem. Z tego faktu skorzystały władze Herthy, które w ekspresowym tempie doszły do porozumienia z 25-letnim defensorem.

Środkowy obrońca przeszedł bez problemów obligatoryjne testy medyczne i po ich zakończeniu podpisał z berlińskim zespołem kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

W nowym klubie będzie występował z numerem 5 i będzie miał za zadanie wypełnić w nim lukę po odejściu kapitana Niklasa Starka.

- Udało nam się pozyskać silnego gracza, który mimo młodego wieku był w stanie zdobyć cenne doświadczenie w kilku różnych ligach. Oprócz jego wszechstronności jesteśmy również pod wrażeniem jego twardej natury, a także zdolności przywódczych, które pokazał na boisku, będąc kapitanem w byłym klubie. Bardzo się cieszymy, że Filip zdecydował się na przeprowadzkę do Berlina – powiedział dyrektor sportowy Fredi Bobic o piłkarzu mogącym grać też jako prawy obrońca.

Chorwat reprezentował barwy Rubina Kazań od lipca 2018 roku. Od tego czasu były zawodnik Dinama Zagrzeb czy NK Olimpija wystąpił w 97 spotkaniach rosyjskiego klubu, notując w nich trafienie oraz asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy