OFICJALNIE: Hertha z nowym właścicielem. Dołącza do dużej grupy klubów

OFICJALNIE: Hertha z nowym właścicielem. Dołącza do dużej grupy klubów
Redakcja
Redakcja
Źródło: Hertha BSC

Hertha ogłosiła, że 777 Partners przejęło większość akcji w klubie od Larsa Windhorsta i jego holdingu.

Lars Windhorst i należący do niego Tennor Holding sprzedali nowemu inwestorowi 64,7% akcji.

777 Partners dostanie dwa miejsca w pięcioosobowej radzie nadzorczej Herthy (ze względu na obowiązującą w Niemczech zasadę 50+1).

Tym samym kończy się pewna epoka w historii berlińskiego klubu („Big City Club”), naznaczona dużymi inwestycjami w transfery (między innymi sprowadzenie Krzysztofa Piątka za 24 miliony euro), chaosem organizacyjnym, a przede wszystkim - brakiem sukcesów sportowych.

Windhorst od czerwca 2019 roku zainwestował w klub 374 milionów euro, ale nie doczekał się niczego ponad rywalizację z dużo biedniejszymi drużynami w dolnej połówce tabeli Bundesligi.

Puentą tego okresu jest obecna sytuacja Herthy, która do ostatnich kolejek trwającego sezonu powinna walczyć o utrzymanie w Bundeslidze. Obecnie zajmuje ostatnią bezpieczną lokatę, nad strefą spadkową mając zaledwie punkt przewagi.

777 Partners to amerykański fundusz inwestycyjny (siedziba w Miami), który spośród wielu sfer swojej działalności upodobał sobie kluby piłkarskie, wzorując się na City Football Group.

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy okazję poznać bogatą historię i kulturę Hertha, która dzięki nim jest tak wyjątkowa. Nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się jeszcze więcej. Współpraca z członkiem-założycielem Bundesligi to ogromny zaszczyt. Wszyscy w 777 Partners znamy odpowiedzialność, która wiąże się z tym zaszczytem, a nasz zespół jest gotowy pomóc na każdym polu. Naszym największym priorytetem jest współpraca z klubem i jego kierownictwem w celu zapewnienia długoterminowego sukcesu Herthy na boisku i poza nim. Mamy wielki szacunek dla sposobu, w jaki piłka nożna jest zorganizowana w Niemczech i nie możemy się doczekać współpracy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, aby pomóc Hercie w pełni wykorzystać jej potencjał - skomentował przejęcie prezes i założyciel 777 Partners, Josh Wander.

Kluby 777 Partners:

  • Hertha (Niemcy),
  • Genoa (Włochy),
  • Vasco da Gama (Brazylia),
  • Standard Liège (Belgia),
  • Red Star FC (Francja),
  • Sevilla FC - mniejszościowe udziały (Hiszpania),
  • Melbourne Victory (Australia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy